Як повідомлялося, з ініціативи Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира (Війтишина) та у співпраці з обласною Спілкою журналістів Національної спілки журналістів України (НСЖУ) засновано щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію серед журналістів, які звершують свою діяльність на території Івано-Франківської Митрополії УГКЦ (Івано-Франківська та Чернівецька області).

Започатковуючи цей конкурс, який приурочено до дня проголошення і утворення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ (13 грудня 2011 р.), Митрополит Володимир наголосив, що метою його проведення є заохочення журналістів до утвердження духовних і моральних цінностей у житті сучасної людини, сім'ї та суспільства.

Затверджено Положення про конкурс та склад його комісії (див. нижче). Митрополичою премією відзначатимуть оригінальні творчі набутки журналістів, опубліковані (оприлюднені) впродовж двох останніх років у засобах масової інформації, а також ті, що вийшли окремими виданнями й утверджують високі гуманістичні ідеали, сприяють духовному становленню суспільства, показують історичні віхи розвитку Церкви, професійно та неупереджено висвітлюють питання міжконфесійної злагоди.

Додамо, що цьогорічний конкурс проводиться у двох номінаціях: окремо для журналістів церковних і окремо для журналістів світських ЗМІ. Ухвала про визначення лауреата буде виноситись комісією таємним голосуванням та затверджуватиметься Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським УГКЦ. Після цього вона буде оприлюднена у засобах масової інформації області до 31 грудня поточного року. Журналістам, удостоєним премії, будуть вручені Дипломи та грошові винагороди (один переможець від церковних та один від світських ЗМІ  отримають по 5 000 гривень). Про день вручення премій буде повідомлено згодом.

Матеріали на здобуття премії слід надіслати до 22 грудня поточного року на адресу: м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 64, Архієпархіальне управління УГКЦ з поміткою «На Митрополичу премію» або на електронну пошту прес-служби Архієпархії:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

На здобуття Митрополичої премії подаються:

– заява учасника конкурсу або клопотання творчої спілки, редакції засобу масової інформації, громадської організації культурно-мистецького спрямування, навчального закладу про присудження премії з короткою характеристикою публікації (роботи) та його автора на ім’я голови комісії Владики Володимира Війтишина – Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ (форма заяви чи клопотання - згідно загальноприйнятого зразка, в заяві важливо вказати особисту контактну інформацію);

– примірник публікації (роботи) на матеріальному або електронному носієві з підтвердженням його оприлюднення.

Для більш детальної інформації звертайтесь за телефоном: 095-246-62-51 – о. Іван Стефурак, секретар комісії.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Положення
про обласний щорічний творчий конкурс
на Митрополичу премію

1. Обласний щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію серед журналістів (далі – конкурс), який приурочено до дня проголошення і утворення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ (13 грудня 2011 р.), проводиться з ініціативи Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ. Премією відзначаються оригінальні творчі набутки журналістів, опубліковані (оприлюднені) впродовж двох останніх років у засобах масової інформації, а також ті, що вийшли окремими виданнями й утверджують високі гуманістичні ідеали, сприяють духовному становленню суспільства, показують історичні віхи розвитку Церкви, професійно та неупереджено висвітлюють питання міжконфесійної злагоди.

2. Висунення кандидатів на здобуття премії проводяться авторами самостійно або творчими спілками, редакціями засобів масової інформації, громадськими організаціями культурно-мистецького спрямування, навчальними закладами.

На здобуття Митрополичої премії подаються:

– заява учасника конкурсу або клопотання творчої спілки, редакції засобу масової інформації, громадської організації культурно-мистецького спрямування, навчального закладу про присудження премії з короткою характеристикою публікації (роботи) та його автора на ім’я голови комісії Владики Володимира Війтишина – Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ (форма заяви чи клопотання - згідно загальноприйнятого зразка, в заяві важливо вказати особисту контактну інформацію);

– примірник публікації (роботи) на матеріальному або електронному носієві з підтвердженням його оприлюднення.

4. Лауреатам виплачується грошова премія, розмір якої визначається щороку Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським УГКЦ.

5. Матеріали на здобуття премії подаються до 22 грудня поточного року, надсилаються з поміткою «На Митрополичу премію» на адресу: м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 64, Архієпархіальне управління УГКЦ.

6. Розгляд, обговорення та оцінку матеріалів, поданих на здобуття премії, здійснює комісія. Кількісний і персональний склад комісії затверджує Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ.

7. Головними критеріями визначення переможців є: творчий підхід, креативність, достовірність викладених фактів, неупередженість, об’єктивність; дотримання норм моралі та журналістської етики; участь у медіа-заходах, запропонованих організаторами.

8. Ухвала про визначення лауреата виноситься комісією таємним голосуванням, затверджується Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським УГКЦ й оприлюднюється у засобах масової інформації області до 31 грудня кожного року.

9. Журналістові, удостоєному премії, вручається Диплом «Лауреат Митрополичої премії (ім’я, прізвище)» та грошова винагорода.

10. У разі втрати чи псування Диплома дублікат не видається.

11. Дипломи та грошові премії вручає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ.

12. У разі відзначення Митрополичою премією колективу авторів, усім лауреатам видаються Дипломи, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.

Затверджено
Архієпископ і Митрополит
Івано-Франківський УГКЦ
Д-р В. Війтишин
01 грудня 2017 р. Б.

Склад комісії

 обласного щорічного творчого конкурсу

на Митрополичу премію

 

Кир Володимир Війтишин – Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ, голова комісії.

о. д-р Олег Каськів - Синкел у справах духовенства та священичих родин, заступник голови комісії.

о. ліц. Іван Стефурак – заступник головного редактора газети «Нова Зоря», секретар комісії.

Члени комісії:

о. ліц. Йосафат Бойко – головний редактор газети «Нова Зоря», настоятель парафії Святих Кирила і Методія УГКЦ.

Боднарчук Лілія - голова Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ, відповідальний редактор ОТБ "Галичина".

Плахта Вікторія – секретар НСЖУ, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної спілки журналістів, Заслужений журналіст України.

Мазур Михайло - власний кореспондент газет "Вісті", "Порадниця" в західних областях України, член правління Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ.

Наталія Марчук – викладач кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

 

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4