У вівторок, 19 грудня, коли наша Церква вшановувала пам’ять св. Миколая Чудотворця, у смт. Єзупіль,  Тисменицького району, урочисто відзначили 135-ту річницю місцевого храму.

На свято до громади завітали численні гості з різних куточків краю, серед яких чимало отців з Тисмениччини та Івано-Франківська. Особливим моментом святкування став візит Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина. Щиру приязнь громади можна було відчути вже на церковному подвір’ї, де великий гурт дітей радо вітав Архієрея.

Кульмінаційним моментом урочистостей стала Божественна Літургія. Під час спільної молитви владика звернувся до парафіян, виголошуючи своє пастирське слово. Кир Володимир розповів про основні моменти з життя святого Миколая, наголошуючи на тому, що цього святого по-особливому вшановує наш український народ.

«Поміж різними святами в честь святих, що їх пам'ять відзначуємо в нашому церковному році, на особливу увагу заслуговує свято святого отця нашого Миколая, Мирликійського Чудотворця. З давніх-давен славиться він у нашому народі великим і загальним почитанням. У нас немає напевно ні одного дому, де не було б ікони св. Миколая. У наших храмах ця ікона видніє завжди біля головних ікон на іконостасах», - повчав Митрополит.

 Священик Івано-Франківської Архієпархії став новим членом Національної Спілки Журналістів України

За його словами, наш народ почитає св. Миколая, наче свого рідного, національного святого. Владика також розповів, що одним із перших храмів, побудованих рівноапостольною княгинею Ольгою у Києві, був Свято-Миколаївський храм.

«Сьогодні вірні нашої св. Церкви в Києві в цьому св. Храмі святкують храмове свято і заносять свої молитви до Господа. В особі святителя Миколая ми маємо заступника перед престолом Божим, помічника, лікаря, визволителя й розрадника», - вів далі проповідник.

Не зважаючи на те, що минає вже більше як сімнадцять століть від смерті святого отця Миколая, а пам'ять про нього не тільки не згасла, а все більше поширюється.

«А це є тому, що добродійна любов до ближнього і милосердя святого Миколая кожного разу символічно тріумфує у дні його свят по цілому світі, коли тисячі дітей обдаровується дарунками в ім’я св. Миколая», - мовив Кир Володимир.

В другій частині свого слова Владика зазначив, що визначуючи цей ювілей св. церкви, мусимо пригадати собі, яке велике добро зробили наші прабатьки і вірні жертводавці, які жили у скромних сільських хатинах, а для Бога, як вияв своєї християнської віри і любові, збудували цей прекрасний храм.

«Нам належить щира подяка і молитва за всіх починальників, всіх ктиторів, і благодітелів, жертводавців, архітекторів, будівельників, яким Бог у своїй батьківській мудрості доручив колись будівництво цієї Святині, а також вам усім братству і сестринству, і всім вірним та жертводавцям, що піклуєтеся про св. Храм», - підсумував проповідник.

 До 22 грудня триває прийом заявок на здобуття Митрополичої премії серед журналістів (уточнені умови подання заявок)

На завершення святкування Митрополит Володимир склав вітальні слова до усіх парафіян, які неустанно піклуються про свою церкву. Також владика привітав усіх, хто носить ім’я св. Миколая з їхніми іменинами.

Опісля всі помолилися за мир та спокій в Україні молитву «Боже великий, єдиний» і Митрополит Володимир уділив присутнім своє Архієрейське благословення.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4