Урочистим богослужінням у храмі св. священномученика Йосафата Духовної семінарії, у четвер, 28 грудня, 2017 року, в Івано-Франківській Архієпархії завершився рік Блаженного священномученика Григорія Хомишина. Очолив урочистості Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Протягом року в нашій архієпархії відбувались різноманітні заходи, присвячені світлій пам’яті Владиці Григорію. Детальніше про них згодом.

На завершальну подію календарного року зібралось чимало духовенства та вірних з усієї Архієпархії. Роздумуючи над Божим Словом під час проповіді, Митрополит звернув особливу увагу на постать блаженного владики Григорія Хомишина.

Серед іншого Кир Володимир відзначив, що не є випадковим те, що останній в році захід, присвячений великому ювілею з дня народження блаженного, відбувається саме в стінах Духовної семінарії, яку він свого часу заснував.

«Блаженний Григорій був та залишається однією з ключових постатей нашої Архієпархії. Саме він у свій час всіляко сприяв тому, щоб в Станіславові почала функціонувати Духовна семінарія», - розповідав Проповідник.

На його думку, приклад владики Григорія повинен стимулювати в молодих семінаристів, а завтрашніх душпастирів, великий запал до ревного виконання своїх священичих обов’язків. Підтвердження цих слів не заставили себе довго чекати, адже після Анафори, Митрополит Володимир уділив дияконські свячення 11-ти випускникам Івано-Франківської Духовної семінарії – зокрема Маркіяну Букатчуку, Івану Гнатюку, Івану Горнецькому, Назару Кібелю, Володимиру Лукашевському, Зореславу Михайльонку, Василю Савчину, Андрію Тузу, Петру Ців’юку, Дмитру Шиманському та Дмитру Яричу.

Звертаючись до нововисвячених дияконів, Владика Володимир побажав їм завжди брати приклад з блаженного Григорія, який був добрим пастирем та віддав своє життя за Христову Церкву. Митрополит також зазначив, що дияконська служба покликана до служіння та до допомоги душпастирям у виконанні їхніх обов’язків. «Нехай той запал, з яким ви сьогодні стоїте в цьому святому храмі, буде постійно супроводжувати вас для доброї служби на славу Божу та добра нашого народу», - побажав Владика.

Маленький відгук про велику справу. Як в Клініці Св. Луки здійснюють мрії

Зі словами вдячності до Митрополита від імені новопоставлених дияконів звернувся Кібель Назар, який сердечно подякував Преосвященнішому Владиці Володимиру за уділення свячень, запевнивши також у вірності Владиці та сумлінному виконанню повірених обов’язків. Він також подякував ієрарху за те, що він завжди поряд, а це робить братів енергійними та життєрадісними.  На знак вдячності Архієрею подарували квіти, а хор заспівав «Многоліття».

З вітальним словом до новопоставлених дияконів звернувся ректор семінарії прот. Олесь Будзяк, який сказав, що перед ними довга, життєва та священича дорога. Побажав витримати в доброму до кінця. Опісля ректор подякував усім гостям, які прибули на свято, а особливо батькам  за їхнє любляче виховання синів.

Щиросердечно вітаємо новопоставлених дияконів та молимося в їхньому наміренні, а також просимо, щоб Господь благословляв їх на життєвому шляху і допомагав нести їхню службу, яка є приємна Богові.

Серед найважливіших подій року, що минає, слід відзначити:

Лижні змагання з гігант-слалому для священиків і студентів навчальних закладів УГКЦ, які проходили з нагоди 150-ліття з дня народження бл. свщмч. Григорія Хомишина 15 лютого в Буковелі.

Святочна академія з нагоди 150-ліття з дня народження Блаженного священномученика Григорія Хомишина. Захід відбувся 25 березня в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії.

Святкування 150-літнього ювілею з дня народження блаженного-мученика Григорія Хомишина – єпископа Станиславівського (Івано-Франківського) у рідному селі владики Гадинківцях. Урочистості відбулися 26 березня.

Всеукраїнська наукова-практична конференція “Блаженний єпископ Григорій Хомишин в релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України”, присвячена 150-літтю із дня народження владики Григорія Хомишина. Захід організували Івано-Франківський Богословський університет ім. св. Івана Золотоустого спільно з Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника. Він пройшов 30 березня.

У Франківську нагородили переможців VII-го Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння»

12 травня відбувся традиційний турнір з міні-футболу на Кубок Архієпархії, який цього року був присвячений 150-літтю від дня народження блаженного свщмч. Григорія Хомишина.

З нагоди 150-ліття з дня народження блаженного священномученика Григорія Хомишина та 100-ліття з дня народження владики Софрона Дмитерка відбулася ековелопроща «Стежками духовного подвигу». Проща тривала впродовж двох днів 10-11 червня.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Січень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3