В кінці року прийнято підбивати певні підсумки за прожитий рік Божий. Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ пропонує Вашій увазі коротку хроніку основних подій з життя Архієпархії за 2017 рік.

Примітка – якщо вас зацікавила якась вибрана подія – можете перейти на неї завдяки гіперпокликанню.

Січень

01 січня  – В Міжнародний День Миру, спільнота Святого Егідія провела вулицями Івано-Франківська Марш миру. Тема цьогорічного Дня миру: «Ненасильство – стиль політики на користь миру».

03 січня  – В Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні відбулись перші в новому році збори протопресвітерів. Очолив зустріч Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

03 січня  – Семінарійний гурт "Εφφατα" разом із віце-ректором прот. Андрієм Чорненком вирушили прославляти новонародженого Спасителя разом із українцями, які виїхали та зараз проживають в Іспанії.

05 січня  – Так розпочались святкування з нагоди Дня міста. Івано-Франківського Архієпархіального Управління УГКЦ, вже неодноразово засвідчив той факт, що є не лишень медичним закладом, але й закладом з високими християнськими ідеалами. Кожного дня до клініки звертаються десятки людей і отримують кваліфіковане обстеження від професіоналів.

06 січня  – В Навечір'я Різдва Христового, для ув’язнених Івано-Франківської установи виконання покарань (№12) було організовано Святу Вечерю. На початку о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький, сотрудники храму Зіслання Святого Духа та в'язничні душпастирі УВП №12 провели спільну молитву та поблагословили трапезу, яку приготували в'язні.

08 січня – В храмі Царя Христа, що в Івано-Франківську, розпочався VIIІ Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Традиційно, церемонії відкриття передувала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, у співслужінні отців Чину св. Василія Великого.

13 січня - У переддень  празника Обрізання Господнього та святого Василія Великого, у храмі сестер Василіанок, за участю Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина, відбулися урочистості з нагоди 15-річчя заснування Католицької школи святого Василія Великого.

19 січня  – Після ранкової Літургії в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового, на річці Бистриця Надвірнянцька зібрались тисячі вірних, щоб взяти участь в учрочистому богослужінню та освятити воду. Очолив моління Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин та Єпископ-помічник Преосвященний Владика Йосафат Мощич.

23 січня - До Івано-Франківська завітав Секретар Синоду Єпископів УГКЦ та Адміністратор Патріаршої курії УГКЦ Преосвященний Владика Богдан Дзюрах. З поважним гостем мав зустріч Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, Єпископ-помічник Преосвященний Владика Йосафат Мощич та Віце-економ Архієпархії прот. Віталій Максимів.

28 січня - В приміщенні Навчального корпусу відбувся День духовної віднови для катехитів Івано-Франківської архієпархії. В програмі зустрічі були духовні науки о. Романа Кандрача, духівника семінарії свящ. Йосафата Кунцевича, про важливість особистої молитви та завдання катехита нести благу вістку учням. Відтак оргіназаційні питання та план роботи на друге півріччя представила голова комісії - с. Юліана Дзюбата.

29 січняКоляда для в`язнів. У неділю до Івано-Франківської установи виконання покарань №12 завітали представники Апостольства Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті із Василіянського монастиря Царя Христа м. Івано-Франківська.

31 січня - В приміщенні Архієпархіального управління, під головуванням Архієпископа і Митрополита Кир Володимира Війтишина, відбулося засідання капеланів Івано-Франківської Архієпархії. На початку зустрічі координатор військових капеланів о. Роман Залеський подякував Владиці за Його постійну батьківську підтримку та представив звіт про капеланське служіння у зоні АТО.

Лютий

5 лютого - На парафії Святих Кирила і Методія Івано-Франківської Архієпархії у Крихівцях відбувся День Ораторію Святого Івана Боско – велике свято для дітей. Такі заходи щорічно проходять в останню неділю січня або на початку лютого, оскільки саме 31 січня відзначається у Церкві день великого Святого Молоді – Святого Дон Боско. Парафіяльна спільнота на чолі з о. Йосафатом Бойком, особливо вшановує цього святого і Йому віддала під опіку всі заходи пов’язані з вихованням, формуванням та розвагами для молоді. Близько 200 дітей зібралося, щоб молитися і святкувати разом. Священики, сестри монахині та миряни чернечої родини Воплоченого Слова пожертвували свій час, таланти і фінанси, щоб зробити дітям свято.

07 лютогоІвано-Франківська Архієпархія активно продовжує допомагати українським військовослужбовцям, які виконують свої обов’язки в зоні проведення антитерористичної операції. За фінансової підтримки громади з м. Солерно (Італія), якою опікується о. Іван Борин, вдалося закупити  рюкзаки, комплект термобілизни та шапку, для Володарчука Олександра з військової частини А1807.

7 лютого - В Івано-Франківську відбувся ІІІ медіа-форум «Церква і журналістика», під час якого обговорили загрози і виклики гендерної ідеології. Цікаві спікери презентували інформативні доповіді на актуальну тему.

7 лютого - для українських військовослужбовців з 34 батареї, 57 бригади був переданий автомобіль марки Mitsubishi Lancer. Роздобути кошти та знайти необхідних людей для перевезення транспортного засобу зумів військовий капелан митр. прот. Дмитро Бігун, за дорученням Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина.

7 лютого – В приміщенні Архієпархіального управління відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії, які очолив Архієпископ і Митрополит Кир Володимир Війтишин.

14 лютого - В приміщенні Архієпархіального управління відбулася зустріч ЗМІ Івано-Франківської Архієпархії. Очолював захід Владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії.

23 лютого - На гірськолижному курорті «Буковель» з благословення Архієпископа і Митрополита Кир Володимира Війтишина, Єпископа Кир Василія Івасюка та за сприянням ТзОВ «Скорзонера-Буковель» відбулися лижні змагання з гігант-слалому для священиків і студентів навчальних закладів УГКЦ. Першенство проходило з нагоди 150-ліття з дня народження бл. свщмч. Григорія Хомишина та 100-ліття з дня народження владики Софрона Дмитерка.

Березень

07 березня - В приміщенні Архієпархіального управління відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії, які очолив Єпископ-помічник Кир Йосафат Мощич.

25 березня – В приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії відбулась святочна академія з відзначення 150-ліття з дня народження Блаженного священномученика Григорія Хомишина.

25 березня - Рівно 33 роки тому в далекій Аргентині було засноване Згромадження Воплоченого Слова. Засновником є о. Карлос Мігель Буела. Вже у 1994 році на запрошення Владики Андрія Сапеляка на служіння до України прибули перші священики-місіонарі, а вже за декілька років Господь поблагословив чернечу родину українськими покликаннями. Сьогодні наші молитовні святкування своєю присутністю прикрасив наш Митрополит Володимир у монастирському храмі Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську.

26 березня - В 4-у неділю Великого посту, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Гадинківці Копичинецького деканату відбулися торжественні святкування 150-літнього ювілею з Дня народження блаженного-мученика Григорія Хомишина – єпископа Станиславівського (Івано-Франківського).

30 березня - В приміщенні навчального корпусу Архієпархії відбулася Всеукраїнська наукова-практична конференція “Блаженний єпископ Григорій Хомишин в релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України”, присвячена 150-літтю із дня народження владики Григорія Хомишина. Захід організували Івано-Франківський Богословський університет ім. св. Івана Золотоустого спільно з Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника.

Квітень

2 квітня – У 5-ту неділю Великого Посту, вулицями Івано-Франківська пройшла Хресна Дорога за перемогу над агресором і встановлення справедливого миру, а також з нагоди 150-річчя від дня народження блаженного священомученника Григорія Хомишина, 100-річчя з дня народження блаженної пам'яті Владики Софрона Дмитерка та 400-ліття реформування Василіанського Чину святого Йосафата.

4 квітня - В конференц-залі Івано-Франківського Архієпархіального управління відбулись чергові збори протопресвітерів нашої Архієпархії. Очолив засідання Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

6 квітня - в приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин провів робочу зустріч з представниками моніторингової Місії ОБСЄ.

16 квітняВеликоднє Богослужіння в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового розпочалося вдосвіта. Спершу Митрополит Володимир Війтишин, разом з Єпископом-помічником Преосвященним Владикою Йосафатом Мощичем та священнослужителями головної святині нашого міста, провадив Надгробну молитву. Вона, за уставом, завершилось обходом довкола церкви під супровід гучного співу. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу. Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, почалась воскресна утреня.

25 квітня - В Івано-Франківську відбувся перший з'їзд архієпархіальних дяків. Організаторами зустрічі виступив Дяківсько-регентський інститут ІФБУ, Літургійна комісія Івано-Франківської Архієпархії та відповідальний за церковний спів прот. Тарас Огар.

29 квітня - у рамках проведення десятого ювілейного фестивалю Христового міста "Вгору серця" відбувся вело-мото-автопробіг вулицями міста, який був організований Молодіжною комісією Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за підтримки міської влади та друзів-партнерів. Розпочався він біля храму Богоявлення Господнього (вул. Вовчинецька, 200/a) молитвою і благословенням усіх учасників. Участь у велопробігу взяв єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ Кир Йосафат (Мощич), міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, численні велосипедисти, власники мотоциклів, ретроавтомобілів.

30 квітня - Гала-концертом на Вічевому майдані завершився десятий ювілейний фестиваль Христового міста "Вгору серця", який вже став доброю традицією для усіх мешканців і гостей. 10 років - це мало чи багато: наприклад, для Бога, для подружжя, для в’язня, для маленької дитини, для фестивалю? Щороку навколо фестивалю єднається велика кількість людей, які люблять Бога, люблять своє місто і бачать у ближньому самого Христа.

Травень

02 травня - В Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні відбулись чергові збори протопресвітерів нашої Архієпархії. Очолив зустріч Митрополит Володимир Війтишин.

07 травня – В Архікатедральному соборі Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Кир Володимир Війтишин відслужив Божественну Літургію. Так розпочались святкування з нагоди Дня міста.

8 травня – Уже вдванадцяте випускників шкіл Івано-Франківської Митрополії УГКЦ зібрала Пречиста Діва Марія, що прославилась в іконі Погінської Божої Матері у Святоуспенському василіянському погінському монастирі. «Єдність з Богом – гарантія зросту особи», - гасло цієї прощі. Під цими словами розуміємо: «Коли Господь та не будує дому, - дарма працюють будівничі. Коли Господь та не зберігає міста, - дарма пильнує сторож» (Пс. 126, 1). Метою прощі є прославити Бога, подякувати за всі шкільні роки, а також попросити у Господа за молитвами Божої Матері Божої ласки про вибір майбутнього, а також про успішну здачу зовнішнього незалежного тестування. Проща припадає у ювілейний рік 400-ліття реформи  Василіянського Чину. Саме тут, у Василіянському монастирі, присутні випускники, батьки, учителі змогли отримати особливі Божі дари, серед яких і повний відпуст.

8 травня - у селі Драгомирчани в урочищі Руда відбулося освячення наріжного каменя та пам’ятної капсули на місці початку будівництва католицької гімназії імені Владики Софрона Дмитерка. Подія приурочена 100-річчю від Дня народження Владики. Освячення здійснив архієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької церкви Володимир Війтишин. Присутніми були отці згромадження Воплоченого Слова, багато парафіяльних священиків, парох села Драгомирчани.

9 травняВ Івано-Франківську почали зводити нове приміщення Католицької школи-гімназії. Слідуючи наказу Христа «йти і навчати усі народи» та розуміючи важливість формування зрілої особистості, а також маючи за зразок діяльність Церкви у сфері освіти у Західній Європі, Івано-Франківська Архієпархія намагається перейняти відповідальність у формуванні зрілої і освіченої особи, працюючи задля розвитку Католицької школи святого Василія Великого у м. Івано-Франківську.

12 травня – На території Фізкультурного коледжу, що по вулиці Гетьмана Мазепи, сьогодні, 12 травня, розпочався вже традиційний турнір з міні-футболу на Кубок Архієпархії, який цьогоріч присвячений 150-літтю від дня народження блаженного свщмч. Григорія Хомишина.

13 травня - В храмі Воздвиження Чесного Хреста, що в с. Маріямпіль, Галицького району, відбувся ХI з’їзд спільнот «Матері у молитві». У величному, світлому, святковому храмі зібралися більше тисячі матерів з різних єпархії, щоб спільно єднатися у молитві, подякувати Милосердному Богу та Матінці Божій за ще один прожитий у спільній молитві рік та просити у Господа ласк для своїх рідних, для синів, чоловіків, братів, які воюють на Сході, та миру для України.

14 травняЖиття – прерогатива Бога. Франківці вийшли на захист життя . «Тільки Бог має право давати і забирати життя», «Спадок Господній – діти» – такі та інші плакати сьогодні, 14 травня, кількасот франківців винесли із собою, йдучи центральною частиною міста маршем «За життя та сімейні цінності».

20 травня - В Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. свщмч. Йосафата у зв’язку зі святкуванням 110 річниці семінарії відбулася інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?». Учасниками гри були: Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, Тернопільська Вища Духовна Семінарія ім. Патріарха Йосифа Сліпого, Василіянський інститут філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського і, звичайно, Івано-Франківська Духовна Семінарія ім. свщмч. Йосафата.

21 транвя – Щорічна проща вірних і духовенства Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до відпустового місця Зарваниці, що на Тернопільщині, сьогодні, 21 травня, до спільної молитви зібрала декілька тисяч прочан.

22 травня - У смт. Рожнятів урочисто відкрили та освятили Центр по роботі з неповносправною молоддю. Центр працюватиме на базі парафіяльного будинку церкви Різдва Христового. У відкритті взяли участь директор Івано-Франківського Карітасу о.мітрат Володимир Чорній та представники Карітас єпархії Фульда (Німеччина).

27 травня - В стінах Івано-Франківської Духовної Семінарії відбувся VII Архієпархіальний з’їзд вівтарних дружин. Даний захід був підготований та проведений за співпраці Івано-Франківської Архієпархії та ІФДС.

Червень

03 червняУчні катехитичних шкіл Івано-Франківщини зібрались на VIII Архієпархіальній прощі до Пресвятої Богородиці прославленій у Крилоській чудотворній іконі, яка відбулась під гаслом «З Богородицею до Ісуса!»

03 червня - В Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового відбувся духовний вечір з нагоди 100-ліття від дня народження Владики Софрона Дмитерка.

05 червня - В урочищі «Підлюте» розпочались літні відпочинкові табори «Веселі канікули з Богом – 2017». На перший заїзд потрапили діти з Більшівцівського, Войнилівського та Галицького протопресвітеріатів. Урочисте відкриття розпочалося з Божественної Літургію, яку відслужив о. Миколай Крушец в храмі Покрову Пресвятої Богородиці. В спільній молитві взяли участь як діти, так і аніматори.

05 червня – У меморіальному комплексі «Дем'янів лаз» відбулися панахида та віче-реквієм пам’яті всіх жертв тоталітарного режиму. Очолив спільну молитву Єпископ-помічник Івано-Франківський Кир Йосафат Мощич.

07 червняПротопресвітери Івано-Франківської Архієпархії зібрались на чергові збори. Засідання відбулось в приміщенні Архієпахіального управління. Головував на зустрічі – Митрополит Володимир Війтишин.

11 червня – У неділю всіх святих в Івано-Франківську трапилась подія історичного масштабу: на території міської клінічної лікарні відбулось освячення відновленої каплиці Божого милосердя. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

10-11 червня - З нагоди 150-ліття з дня народження блаженного священномученика Григорія Хомишина та 100-ліття з дня народження владики Софрона Дмитерка відбулася ековелопроща «Стежками духовного подвигу». 24 прочан з Івано-Франківська віком від 12 до 52 років на дружньому до довкілля транспорті за два дні подолали відстань близько 150-ти кілометрів та мали змогу побувати в с. Бичківці, де народився владика С. Дмитерко і в с. Гадинківці – родинному селі блаженного священномученика Г. Хомишина.

12 червня - Завершилось навчання в Інституті Постійної Формації Івано-Франківської Архієпархії. Шістдесят священиків протягом одного року мали нагоду поглибити свої знання та ознайомитись із сучасними викликами, які стоять перед Церквою.

12 червня - Розпочалася молитовна віднова духа для священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії. Цього року традиційні реколекції відбуватимуться у чотири тури, три з яких проходитимуть в стінах Духовної Семінарії, де колись отці проводили свої студентські роки. На запрошення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина до присутніх священиків звертатиметься отець-реколектант Роман Кандрич.

17 червня - У відпустовому місці Івано-Франківської Архієпархії Крилосі відбулась проща родин до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої. Більш як тисяча прочан прийшли просити благословення для своїх найрідніших, близьких та загалом для Батьківщини нашої України.

17–18 червня - На Ясній Горі у Гошеві відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх». У концертній програмі взяли участь карильйонистка з Києва, кандидат мистецтвознавства — Ірина Рябчун та головна карильйонистка дзвіниці Св. Катерини із польського міста Гданськ — Ганна Каспшицька. У супроводі Національного президентського симфонічного оркестру під керівництвом народного артиста України Анатолія Молотая карильйонистки виконували класичні, авторські та народні мелодії.

18 червня – Канікули - це найкраща пора для дітей, а коли ці канікули веселі, активні та ще й з Богом, тоді разом з тілом відпочиває душа. День таких канікул з дітьми провів і Митрополит Володимир, завітавши 20 червня до табору "Веселі канікули з Богом", що в урочищі Підлюте.

Липень

03 липня – В Івано-Франківську розпочався практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання. Цього року у курсі беруть участь понад 70 семінаристів з усіх духовних семінарій УГКЦ.

04 липня – Протопресвітери Івано-Франківської Архієпархії у вівторок, 4 липня, зібрались на чергові деканальні збори. Засідання відбулось в приміщенні Архієпахіального управління. Головував – Митрополит Володимир Війтишин.

07 липня - У світлий празник Різдва Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, Преосвященний Владика Йосафат Мощич з архипастирським візитом відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Нараївка, Більшівцівського протопресвітеріату, щоб очолити Архиєрейську Божественну Літургію та здійснити Чин Ієрейських свячень. Літургію співслужили отець-парох Микола Цимбалістий, віце-ректор Духовної Семінарії д-р протоієрей Андрій Чорненко та інші запрошенні священики.

10 липня - відбулося урочисте вручення дипломів випускникам Івано-Франківської Духовної Семінарії Св. Свщмч. Йосафата та Богословського Університету.  Святкова частина розпочалося Архієрейською Божежественною Літургією, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Співслужили Владиці ректор ІФБУ прот. д-р Олександр Левицький, віце-ректор ІФДС прот д-р Андрій Чорненко, професорсько-викладацький склад університету та духівники семінарії.

15 липня - Івано-Франківськ мав можливість приймати у себе Високоповажного гостя - Префекта Конгрегації Східних Церков Кардинала Леонардо Сандрі. Відвідини Кардинала нашого міста були здійснені в рамках пастирського візиту до України, як вияву любові Папи Франциска до УГКЦ. 

23 липня - У Катехитичному центрі при Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулася знаменна подія, а саме презентація книги «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара».

24 липня - В стінах Івано-Франківської Духовної Семінарії розпочались реколекції для дяків та регентів Івано-Франківської Архієпархії. Темою реколекцій є слова св. Августина: "Хто співає, той любить".

28 липня - на свято рівноапостольного князя Володимира Великого, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин відзначає свої іменини. Привітати нашого Владику зібралось чимало священнослужителів, вірних та представників влади. Владика Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію на якій всі спільно молились за Боже благословення для нашого Митрополита.

Серпень

02 серпня - У день св. славного пророка Іллі, в Івано-Франківську, Архієпископ і Митрополит Кир Володимир Війтишин освятив новозбудовану першу в місті церкву для дітей, що розташована по вул. Гаркуші, 36А.

05 серпня - В день почитання чудотворної Гошівської ікони в монастирі Отців Василіян на Ясній Горі відбулася велелюдна проща. 5 серпня 1737 року на Ясну Гору в Гошеві, що на Івано-Франківщині принесли чудотворну ікону Матері Божої. З тих пір цей день в Гошівському монастирі Отців Василіян вшановується по-особливому.

05 серпня - У рамках відвідин дитячих таборів на Прикарпатті,  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, завітав в урочище Підлюте, де проходять «Веселі Канікули з Богом», які організовує Івано-Франківська Архієпархія. Зустріли Патріарха музичним маршем, який виконали учасники табору разом з отцем-духівником Софроном Зелінським. Діти були дуже раді бачити предстоятеля Церкви, адже присутність Владики – це присутність доброго Батька, який піклується своїми дітьми.

06 серпня – У першу неділю серпня, завершилась VI Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос. Кульмінацією прощі стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

12 серпня - До храму Царя Христа прибули мощі святого мученика Партенія. Урочисті моління, а саме: Св. Літургію і Молебень очолив Преосвященний Владика Йосафат Мощич, єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії.

20 серпня - Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин з пастирським візитом відвідав с. Козина, Тисменицького району. Під час урочистої Архієрейської Божественної Літургії Владика уділив дияконські свячення піддияконам Дмитру Гутнику та Андрію Чорнопиському.

24 серпня – Близько сотні жителів Франківська розпочали День Незалежності України з молитви в головній святині міста. До болослужінь долучився і Міський Голова. Разом з Митрополитом Володимиром спільно служили отці катедрального собору на чолі з настоятилем митр. прот. Юрієм Новіцьким.

24 серпня – До свята незалежності в Івано-Франківську підсвітили одну з пам'яток архітектури національного значення - Архікатедральний і Митрополичий Собор Воскресіння Христового засяяв дивовижними вогнями.

26 серпня - Івано-Франківська Духовна Семінарія ім. св. свящ. Йосафата радо приймала гостей. В рамках зустрічі настоятелів греко-католицьких семінарій Східної Європи (Румунія, Угорщина, Словаччина, Німеччина) відбувся плановий візит до ІФДС.

28 серпня – Пам’ятник ісповіднику віри, багатолітньому Єпископу Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Софрону Дмитерку освятили сьогодні у с. Погоня, Тисменицького району. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Вересень

01 вересняМитрополит Володимир привітав студентів, школярів та освітян із новим навчальним роком. Хочемо вас щиро вітати, дорогі школярі та студенти, семінаристи, викладачі, педагоги, професори з цим новим часом! Про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин наприкінці Архієрейської Божественної Літургії в храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

05-8 вересня - З благословення Архієпископа і Митрополита Кир Володимира Війтишина, у реколекційно-катехитичному комплексі в урочищі Підлюте, пройшли духовну віднову 76 священиків Івано-Франківської Архієпархії. Реколектантом для священнослужителів був преподобний отець Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен монастиря отців Василіян на Майзлях. Відповідав за четверту туру священиків о. Іван Репела.

09-10 вересня - На Ясній горі у Гошівському монастирі відбулися центральні урочистості з нагоди Ювілею 400-ліття Василіянського чину св. Йосафата. Богослужіння розпочались 9 вересня Божественною Літургією. Чування продовжили Хресна дорога, Велика Вечірня та адорація Найсвятіших Тайн.

17 вересня - Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин відвідав с. Раковець, Богородчанського району, де уділив ієрейські свячення префекту Івано-Франківської Духовної семінарії архідиякону Іванові Вінтоняку.

28 вересня - В Івано-Франківську відбувся ІІ Міжєпархіальний турнір з міні футболу між священиками та дияконами УГКЦ на честь бл. о. Омеляна Ковча. Турнір, участь у якому взяли шість команд, проходив на футбольному полі спортивного комплексу по вул. Мазепи. Ініціатором та організатором змагання був Відділ душпастирства спорту УГКЦ, який діє при Патріаршій комісії у справах мирян.

30 вересня - В приміщенні Івано-Франківської Духовної семінарії відбулось святкування Дня катехита. Архієрейську Літургію очолив преосвященний владика Йосафат Мощич у співслужінні з отцем віце-ректором Андрієм Чорненком та головами деканальних катехитичних осідків.

30 вересня – 1 жовтня - У монастирі Успіння Матері Божої, що в селі Погоня Тисменицького району, відбулася XXІІ Міжнародна проща Вервиці за мир і єдність Церкви з нагоди 400-ліття Василіянського Чину. Кульмінаційним моментом прощі стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Кир Володимир Війтишин.

Жовтень

20 жовтняВ Івано-Франківську вшанували 70-ті роковини найбільшої депортаційної операції "Захід". Протягом 5 днів з 21 по 26 жовтня з західних областей України вивезли понад 77 тисяч осіб. Офіційно зі Станіславської області вивезли – 11 тисяч 883 особи.

20 жовтняУ Франківську відзначають 20-річчя паліативної служби.Урочистості розпочались святковим молебнем в Архікатедральному та Митрополичому Соборі Воскресіння, який очолив Владика Володимир Війтишин у співслужінні з о. Ярославом Рохманом, капеланом клінічного центру паліативної допомоги, о. Володимиром Чорнієм, директором БФ Карітас Івано-Франківськ, та іншими. По завершенню молінь, в музеї мистецтв Прикарпаття відбулося вручення нагород з нагоди 20-річчя паліативної служби.

23 жовтняВ Івано-Франківську розпочала роботу Школа Християнського Аніматора. Метою Школи є вишкіл молодих людей для апостольської діяльності з дітьми та молоддю під час літніх таборів, а також під час катехитичної праці на парафіях протягом року, що дасть можливість покращити рівень і якість душпастирської діяльності. Навчальний курс передбачає щомісячні зустрічі, по закінчені яких молодь навчиться бути справжніми лідерами.

27 жовтня – В Івано-Франківській Духовній Семінарії імені свщмч. Йосафата подвійне свято: Преосвященний Владика Йосафат Мощич уділив дияконські свячення Андрієві Недоступу, який невдовзі відправиться на служіння вірним УГКЦ до Казахстану, а також стартувала ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція на тему: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників».

27-28 жовтня - В Івано-Франківській Духовній Семінарії імені свщмч. Йосафата відбулась ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція на тему: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників».

31 жовтня - Минула вже третя річниця смерті Владики Софрона Мудрого, який з 1997 по 2005 р. провадив Івано-Франківською Єпархією УГКЦ. В Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового сьогодні служилися поминальні богослужіння.

Листопад

04 листопада - в приміщенні Івано-Франківської Духовної Семінарії свщмч. Йосафата Кунцевича відбувся Архієпархіальний турнір християнської інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» з теми «Чеснота чи гріх?».

05 листопада - Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин відвідав с. Березівка, де уділив ієрейські свячення диякону Іванові Ребезі.

07 листопада - У приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління, відбулися чергові збори протопресвітерів. Головував на зібранні Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

07 листопада – У місці позбавлення волі освятили богослужбову каплицю. Відкрили її у Галицькій колонії, за допомогою мецената і волонтерів. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. 

9 листопада -  Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин святкує свій день народження. Привітати нашого Владику зібралось чимало священнослужителів, вірних та представників влади. Владика Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію на якій всі спільно молились за Боже благословення для нашого Митрополита.

18 листопада - Відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ створено Чернівецьку єпархію, виокремивши її з Коломийсько-Чернівецької єпархії. Першим Єпархіальним єпископом новоствореної єпархії УГКЦ іменовано єпископа Йосафата (Мощича), Єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії.

25 листопада - В день, коли Церква вшановує пам’ять свщмч. Йосафата Архієпископа Полоцького, братія Івано-Франківської Духовної Семінарії святкує храмовий празник.

26 листопада – Щороку в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. Запалили свічку пам'яті й семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії разом з отцями настоятелями.

Грудень

05 грудня - В Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні відбулися останні в цьому календарному році збори протопресвітерів. Очолив засідання Митрополит Володимир.

11 грудня - Група волонтерів з БФ «Карітас – Івано-Франківськ» на чолі з Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром Вітишином вирушила на східні терени нашої Батьківщини, які досі перебувають у скрутному становищі внаслідок війни.

12 грудня - За дорученням Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина у вівторок, 12 грудня, у приміщенні конференц-залу Архієпархіального управління відбулося засідання Голів Комісій Курії Архієпархії під головуванням митр. прот. Олега Каськіва – синкела у справах духовенства та священичих родин. 

13 грудня - У день св. апостола Андрія Первозванного, у Архікатедральному та Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулось урочисте святкування 6-ї річниці проголошення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. З цієї нагоди до головної святині Івано-Франківська відбулася проща вірян з різних куточків Прикарпаття.

17 грудня - В с. Угринів, що поруч Івано-Франківська, урочисто відзначили 100-річчя від дня народження пастиря «мовчазної» Церкви о. Івана Демушки, який в час підпілля УГКЦ провадив душпастирську працю. Щоб розділити з громадою радість такого свята, на парафію завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

17 зрудня – З ініціативи Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира (Війтишина) та у співпраці з обласною Спілкою журналістів Національної спілки журналістів України (НСЖУ) засновано щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію серед журналістів, які звершують свою діяльність на території Івано-Франківської Митрополії УГКЦ (Івано-Франківська та Чернівецька області).

22 грудня Патріарх Святослав відвідав парафію святих Кирила і Методія, що в Івано-Франківську. Після завершення спільної молитви, на церковному подвір’ї відбулось освячення ікони-мозаїки Фатімської Богородиці. Також Патріарх благословив наріжний камінь під будівництво дитячого садочка «Ковчег».

28 грудня - В Івано-Франківській Архієпархії завершився рік блаженного священномученика Григорія Хомишина. На завершальну подію календарного року зібралось чимало духовенства та вірних з усієї Архієпархії. Очолив урочистості Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Митрополит Володимир уділив дияконські свячення 11-ти випускникам Івано-Франківської Духовної семінарії – зокрема Маркіяну Букатчуку, Івану Гнатюку, Івану Горнецькому, Назару Кібелю, Володимиру Лукашевському, Зореславу Михайльонку, Василю Савчину, Андрію Тузу, Петру Ців’юку, Дмитру Шиманському та Дмитру Яричу.

31 грудня  - Митрополит відслужив подячну Літургію в Архікатедральному соборі. Коли цілий світ перебуває в очікуванні нового року, в храмах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вже склалась добра традиція молитовно подякувати Господеві за прожитий рік. З цієї нагоди Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин звершив Божественну Літургію в центральному храмі нашого міста.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6