Нехай же Господь дасть нам благодать протягом цього року великодушно трудитися над будуванням солідарнішого й гостиннішого світу. Таке побажання злинуло з уст Папи Франциска перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у понеділок, 1 січня 2018 р., в контексті того, що цього дня відзначався Всесвітній день миру, цього року присвячений мігрантам.

Але, насамперед, Святіший Отець звернув увагу на те, що «на першій сторінці календаря нового року» припадає літургійне свято Пресвятої Богородиці Марії, запрошуючи зосередити погляд на Ній, аби «під Її материнською опікою вирушити в довгу мандрівку стежками часу». Звернувши увагу на те, що розповідаючи про Різдво, Євангелія описує Богородицю як Ту, «що зберігала всі ці речі у своєму серці», він підкреслив, що Пречиста Діва «допомагає нам зрозуміти, як слід приймати подію Різдва: не поверховно, але до серця. Вона вказує нам на правильний спосіб отримання Божого дару: зберігати його у серці та роздумувати над ним».

«Це через Марію Божий Син взяв на Себе тілесність. Але материнство Марії не зводиться лише до цього: завдяки Своїй вірі, Вона є також першою ученицею Ісуса, що “розширює” Її материнство. Це віра Марії спонукає в Кані перший чудесний “знак”, який причиниться до пробудження віри в учнів. З тією ж вірою Марія стоїть у підніжжі хреста та отримує за сина апостола Івана; врешті, після Воскресіння Вона стає матір’ю-молільницею Церкви, на Яку в день П’ятидесятниці могутньо сходить Святий Дух», – сказав Папа, додаючи:

«Як матір, Марія виконує дуже особливу роль: Вона стає між Своїм Сином Ісусом та людьми серед дійсності їхніх злиднів, біди й страждань. Вона заступається, усвідомлюючи, що як мати, може а навіть повинна представляти Синові потреби людей, особливо найслабших та знедолених».

 Сердечно вітаємо з Різдвяними та Новорічними святами!

Як зауважив Глава Католицької Церкви, саме цим людям присвячений цьогорічний Всесвітній день миру, тема якого: «Мігранти й біженці: люди, що шукають мир». За його словами, задля миру, який є «правом усіх», чимало людей готові ризикувати життям у тривалих і небезпечних подорожах. «Не гасімо надії у їхніх серцях; не заглушуймо їхнього очікування миру!» – закликав Папа, побажавши:

«Нехай же Господь дасть нам великодушно трудитися протягом цього нового року над будуванням солідарнішого та гостиннішого світу. Заохочую вас, – вів далі він, – молитися за це, ввіряючи разом з вами Марії, Божій та нашій Матері, 2018 рік, який щойно розпочався», закінчивши молитвою «Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво».

∙ Нехай цей Новий рік буде новою доброю нагодою для того, щоб встати і йти вперед − Глава УГКЦ

Після проказування молитви «Ангел Господній» Папа висловив свою підтримку різним ініціативам молитви й дії на користь миру, організовані в кожній частині світу з нагоди Всесвітнього Дня Миру, згадавши, зокрема, марші під гаслом «Мир на всій землі», організовані в багатьох містах, також і в Україні, Спільнотою святого Еґідія. «Дорогі друзі, – сказав він, – заохочую вас і надалі розвивати своє заанґажування у солідарність, зокрема, на периферіях міст, аби сприяти мирному співжиттю».

Джерело: Радіо Ватикан