Уже півстоліття, завдяки починанню блаженного Папи Павла VI, Римські Архиєреї розпочинають рік молитвою за мир, адже 1 січня Церква відзначає Всесвітній день миру.

А вже 5 січня 2017 р. Папа Франциск прийняв у Ватикані 7 тисяч мешканців центральноіталійських регіонів, які постраждали від землетрусів.

Зустрічаючись 9 січня з дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі, Святіший Отець згадав і про ситуацію в Україні: «Cкладаю побажання, щоб в Україні рішуче прямували вперед у пошуках реальних вирішень для повного здійснення зобов’язань, узятих на себе сторонами, і, насамперед, щоб була запевнена швидка відповідь на гуманітарну ситуацію, яка досі залишається важкою».

14 січня Папа прийняв у Ватикані президента Палестини.

В лютому Папа Франциск уперше відвідав світський університет. Це був римський університет «Roma Tre». На зустрічі зі спільнотою вишу він наголосив, що університет має бути місцем «діалогу серед відмінностей». А через 10 днів, 27 лютого, Франциск став першим Папою, хто відвідав англіканський храм (римський храм Усіх Святих). Там він підкреслив, що «екуменізм твориться, спільно прямуючи вперед».

Центральною подією березня можна назвати зустріч із главами держав та урядів країн Європейського Союзу, приурочену до 60-ї річниці Римських угод, якими було започатковано євроінтеграцію. Промовляючи до них, Франциск нагадав про основоположні цінності: від єдності до солідарності, від родини до інвестування у молодь. А вже наступного дня, 25 березня, він здійснив візит до північноіталійського міста Мілана.

За тиждень, 4 квітня, Святіший Отець відвідав Карпі та Мірандолу, які постраждали від землетрусу 2012 року. Далі були богослужіння Страсного Тижня та Великодня. У посланні «Urbi et Orbi» Папа знову побажав миру Україні: «Нехай же Добрий Пастир допоможе Україні, ще досі пригнобленій кривавим конфліктом, віднайти згоду та супроводжує ініціативи, спрямовані на полегшення горя тих, які страждають від його наслідків». Місяць завершився Апостольською подорожжю до Єгипту, під час якої Папа заявив: «Єдиним екстремізмом, допустимим для християнина, є екстремізм любові».

Через два тижні Папа знову вирушив у подорож, цього разу до Фатіми, де з нагоди 100-річчя об’явлень Пресвятої Богородиці проголосив святими свідків цієї події — дітей Франсіско та Жасінту Марто. Вони стали першими дітьми — не мучениками, що проголошені святими.

∙ Основні події в Івано-Франківській Архієпархії за 2017 рік

24 травня Глава Католицької Церкви прийняв у Ватикані президента США Дональда Трампа. Того ж дня, під час загальної аудієнції, він привітався з українськими військовими, між якими були поранені на Сході України. «Вітаю українських прочан, які брали участь у міжнародному військовому паломництві до Лурда й не перестаю випрошувати в Господа миру для дорогої української землі», — сказав він.

З нагоди П’ятдесятниці Святіший Отець взяв участь у святкуваннях з нагоди 50-річчя католицького харизматичного руху. Наступної суботи, 10 червня, Папа Франциск здійснив візит до президента Італії, а наприкінці місяця, під час святкування урочистості святих Петра і Павла, надав кардинальську гідність 5 ієрархам. Перших у своїй історії кардиналів отримали Лаос, Малі, Швеція та Сальвадор.

Липень та серпень не були позначені особливими подіями, натомість, вересень розпочався Апостольською подорожжю до Колумбії. На початку жовтня Святіший Отець відвідав італійське місто Чезену, де під час зустрічі з громадою рішуче затаврував явище корупції. Великий резонанс викликали слова Папи про смертну кару, сказані 10 жовтня під час спогадування 25-річчя Катехизму Католицької Церкви. А 26 жовтня Глава Католицької Церкви спілкувався з екіпажем МКС.

Листопад розпочався візитом до військового цвинтаря в Неттуно, де Святіший Отець відслужив Святу Месу за загиблих на війнах, а повертаючись до Ватикану, віддав шану жертвам у меморіалі «Ардеатинські печери», де нацисти 24 березня 1944 стратили понад 300 римлян.

Перші деканальні збори у 2018 році

Приймаючи 10 листопада учасників міжнародного семінару про ядерне роззброєння, Папа рішуче засудив атомну зброю.

У неділю, 19 листопада, вперше відзначався День убогих. З цієї нагоди Папа запросив 1500 нужденних на обід, що відбувся в залі Павла VI у Ватикані. В останню неділю місяця Святіший Отець вирушив у подорож до М’янми і Бангладеш, але перед тим, після молитви «Ангел Господній», пом’янув жертви голодомору: «Окремо вітаю українську громаду, яка спогадує трагедію Голодомору — голодної смерті, спричиненої сталінським режимом, що забрала мільйони життів. Молюся за Україну, аби сила віри змогла посприяти зціленню ран минулого та поширенню стежок миру сьогодні».

У грудні Папа відсвяткував своє 81-річчя разом із дітьми, які отримують допомогу у ватиканському педіатричному диспансері Святої Марти. Приймаючи перед Різдвом членів Римської курії з нагоди обміну побажаннями, він поділився думками про перебіг реформи та про зовнішнє служіння Курії. Врешті, під час різдвяних святкувань, Папа Франциск підніс молитву за дітей, які страждають від війни. Він, зокрема, сказав: «Бачимо Ісуса в дітях, які разом зі своїми родинами страждають від насильства, породженого конфліктом в Україні, та від його серйозних гуманітарних наслідків, і молимося за те, щоб Господь якнайшвидше дарував мир цій дорогій країні». Наступного дня, після проказування молитви «Ангел Господній», Святіший Отець привітав учасників українського паломництва: «Складаю особливі вітання вірним, які брали участь в Національному українському паломництві: благословляю вас усіх та вашу країну».

Джерело: CREDO

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4