Сьогодні, 7 січня, коли наша Церква відзначає одне з найбільших свят у році – Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин звершив святкову Божественну Літургію в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового.

Цього святкового дня до храму прийшли чимало вірян, щоб у спільній молитві славити Різдво Спасителя світу. Чисельно зібрані священнослужителі собору на чолі з настоятелем митр. прот. Юрієм Новіцьким молитовно єдналися з Митрополитом під час святкової Утрені та Божественної Літургії.

Після читання Різдвяного Святого Євангелія Кир Володимир виголосив Різдвяне послання до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі. В ньому Владика особливе місце виділяє нашому ставленню до ближніх, заохочуючи всіх до безкорисливої любові.

«Святе Євангеліє нагадує нам історичний факт з життя Пресвятої Діви Марії і святого Йосифа у Вифлеємі: «І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді» (Лк 2,6-7). Марія народжує в «убогій стаєнці», покладає Дитятко-Ісуса у ясла на сіно. Для Сина Божого, для Бога, що став людиною, для Того, Хто прийшов відкупити людський рід і примирити Його з Богом, не знайшлося «місця в заїзді». Насправді, сповнюються слова святого Йоана про Слово: «Прийшло до своїх, а свої його не прийняли» (Ів 1,11)», - вважає Митрополит.

Пресвята Родина з Назарету, - сказав Владика, - перебуваючи у Вифлеємі стукала не в одні двері, але не знайшлося їм місця, свої їх не прийняли.

«І, напевно, не одна людина того часу сказала би у своє оправдання: «Господи, коли Ти стукав до наших дверей і ми Тобі не відчинили?» (пор. Мт 25,44). А Господь навчає: «Істинно кажу вам: те, чого ви не зробили одному з моїх братів найменших – мені також ви того не зробили» (Мт 25,45)», - пригадав Кир Володимир.

На думку Проповідника, таїнство Різдва Христового  кожного разу заставляє нас зробити життєво важливий вибір: прийняти Господа Ісуса, вірити в силу Його Божества, бути готовим допомогти Христові у наших ближніх «бідних лазарях» біля наших осель.

«Як колись Йосиф і Марія з Дитятком шукали затишку і місця, так і сьогодні багато наших ближніх, наших співвітчизників, багато потребуючих людей стукають до наших осель, до наших сердець, до нашої свідомості з проханням допомогти. В такому стані особливих потреб можуть опинитися люди, які залишилися без житла, внаслідок військових дій на нашій Батьківщині; люди, які через економічний стан заледве дають собі раду в житті; це можуть бути наші родичі чи сусіди, а можливо і найближчі, які переживають самотність та розчарування через життєві клопоти. Не маємо права забути наших воїнів – тих, які в цю хвилину захищають нашу Батьківщину на Сході України і жертвують своїм життям і часом, щоб ми могли святкувати Різдво Христове спокійно», - повчав Архієрей.

 В цих днях Господь приходить до людини – Митрополит Володимир у Різдвяному посланні

Після спільної молитви Митрополит Володимир привітав усіх зі святом і побажав, щоб Господь наш Ісус Христос, прийшовши на землю, завітав до кожного з нас, щоб кожен з нас був готовий прийняти Христа своїми життям, вчинками, любов’ю і вірою.

«У цей радісний день Різдва Христового вітаємо всіх Вас, дорогі браття і сестри, особливо наших воїнів, батьків, синів, онуків, які боронять честь і гідність держави України. Щиросердечно вітаємо з Різдвом Христовим наше духовенство: душ пастирів, монахів, монахинь, семінаристів; християнську владу, керівників соціальних установ, інтелігенцію, військовослужбовців, науковців, людей різних сфер діяльності, а також наших дорогих дітей та молодь. Бажаємо Вам допомоги Божої, щоб здійснювати служіння для добра святої Церкви, нашої Івано-Франківської Митрополії, українського народу та нашої Батьківщини», - мовив Владика.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6