Хоча, греко-католицька громада у даному селі є малочисельною, їй, однак, вдалося спорудити прекрасний іконостас. Розділити радість з вірними парафії з цієї нагоди, прибув Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин.

9 січня, у третій день Різдвяних свят, коли Церква пригадує нам постать першомученика і архидиякона Стефана, до крихітної громади УГКЦ с. Забережжя, Богородчанського району, завітав їхній духовний Батько - Владика Володимир. Звуком дзвону, веселими окликами та християнським привітом "Христос народився", вітали свого Митрополита вірні та духовенство парафії, а адміністратор громади о. Володимир Савчин, вручаючи Єпископу хрест та ключі від храму, запросив очолити празничні богослужіння.

Увійшовши до храму, Митрополит Володимир здійснив Чин освячення іконостасу, а відтак, спільно з отцями та дияконами, розпочав Божественну Літургію.

У своєму духовному слові, Владика, пояснив вірним про особливий час, який ми зараз переживаємо - Різдво Христове. Роздумуючи над постатями Марії та Йосифа, найближчих до Ісуса людей, Проповідник надалі розповів про свідчення віри першомученика і архидиякона Стефана, який своїм життям підтвердив вірність Господу.

Опісля Єпископ пояснив вірним важливість наявності іконостасу в храмі, розповів його символізм та історію.

Серед іншого, Митрополит зазначив, що іконостас у наших українських церквах відповідає не тільки вимогам і символіці нашого Східного Обряду, але є виявом нашої Східної Церковної та національної традиції; іконостас зі своїми рядами прекрасних ікон – це справжнє мистецтво, символічна наука Християнської релігії, в якій кожен акт Служби Божої має глибоке символічне значення. Архієрей наголосив на важливості дивлячись на святі образи тілесними очима, бачити одвічну Божественну історію нашого спасіння.

· До слова У Франківську урочисто відкрили фестиваль «Коляда на Майзлях» [ФОТО]

По закінченні Літургії Митрополит Володимир висловив подяку всім, хто спричинився до виготовлення в храмі такого чудового іконостасу та нагородив отця-адміністратора Володимира Савчина та всіх парафіян почесною грамотою. Опісля своєю колядою прославили новонародженного Ісуса місцевий вертеп. На завершення усі присутні вийшли на церковне подвір'я, де Владика Володимир здійснив Чин празничного освячення води.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6