Христа, якого ми споглядали в таємниці Божого Народження, тепер ми маємо наслідувати у житті щоденному, — сказав Папа Франциск у роздумах перед недільною молитвою «Ангел Господній» опівдні 14 січня 2018 року.

«Як і під час урочистості Богоявлення і Хрещення Ісуса, так і євангельська розповідь сьогоднішнього дня (Йн 1, 35-42) пропонує тему “явління” Господа. Цього разу Йоан Хреститель вказує своїм учням на Нього як на “Агнця Божого”, запрошуючи їх таким чином слідувати за Ним», — сказав Папа. Він підкреслив, що тепер і ми покликані слідувати за Тим, Кого ще нещодавно споглядали у вифлеємській стаєнці. З цієї нагоди Святіший Отець заохотив кожного перевірити шлях віри у своєму щоденному житті, що проходить у динаміці між Богоявленням та наслідуванням, між явлінням та покликанням.  

Єпископ Риму підкреслив, що євангельський уривок, призначений Церквою на цей день, вказує на головні характеристики шляху віри учнів усіх часів, також і нас, і він бере свій початок від запитання Ісуса Христа: «Чого шукаєте?» (Йн 1,38). Це ж саме запитання Спаситель скеровує до Марії Магдалини, яка в день Воскресіння прийшла до гробу Учителя (див. Йн 20,15). Кожна людина протягом свого життя перебуває у пошуках: шукає щастя, шукає любові, доброго та повноцінного життя. «Бог-Отець дав нам усе це в своєму Сині Ісусі», — наголосив проповідник.

Як зазначив Папа, в цих пошуках основну роль відіграє правдивий свідок, тобто людина, яка попередньо пройшла цей шлях і зустріла Господа. В Євангелії таким свідком є Йоан Хреститель. Саме тому він міг вказати двом своїм учням на Ісуса, заохочуючи їх слідувати за Христом. Лише особиста зустріч зі Спасителем і Його слова «прийдіть та подивіться» дали тим двом учням змогу розпочати їхній шлях віри та учнівства. Папа наголосив, що кожен із нас може реалізувати багато речей, мати великий життєвий досвід, зустріти на своєму шляху багатьох людей; але тільки наша особиста зустріч з Ісусом Христом може надати нашому життю повного значення та вчинити плідними наші плани й ініціативи.

· «Я бажаю нам, щоб ми у цьому році стали новими, обновленими та кращими!» — Глава УГКЦ [Відео]

«Замало створювати собі образ Бога на підставі почутого; необхідно вирушати на пошуки Божественного Вчителя та йти туди, де Він перебуває», — мовив Папа. Життя віри — саме в тому бажанні бути з Господом, шукаючи місця, де Він перебуває. «Це означає, що ми покликані перевищити релігійність як звичку чи очевидність, оживлюючи зустріч з Ісусом у молитві, в медитації над Словом Божим та в частій участі у Святих Таїнствах, аби бути з Ним і приносити плід завдяки Йому, Його допомозі, Його благодаті».

Після проказування молитви «Ангел Господній» Святіший Отець нагадав, що того дня відзначався Всесвітній день мігранта й біженця і що з цієї нагоди він вранці відслужив Святу Месу з мігрантами й біженцями, які проживають у Римській дієцезії. В цьому контексті Франциск повідомив, що, з огляду на душпастирські причини, відтепер такий день відзначатиметься у другу неділю вересня. Отож наступний, 105-й Всесвітній день мігранта й біженця, припадатиме на 8 вересня 2019 року.

Згадуючи відвідини Чилі та Перу, що розпочинаються в понеділок 15 січня, Його Святість звернувся з проханням супроводити його молитвою у цій Апостольській подорожі.

Джерело: CREDO