У неділю, 28 січня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин з пастирським візитом відвідав громаду храму св. Великомученика Юрія, що в с. Угорники. Окрім спільної молитви, віряни приготували для свого архієрея чудову розколяду, насолодитися якою мали нагоду також запрошені гості села.

Рано-вранці на подвір’ї святині Юрія Переможця наймолодші учасники парафіяльного життя разом зі всією громадою та отцем-парохом Юрієм Труханом радо вітали Митрополита Володимира у своєму храмі. Настоятель спільноти запросив Владику очолити святкову Божественну Літургію, на якій всі спільно мали нагоду подякувати Всевишньому за всі дари та ласки, які громада отримувала від Нього.

Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, Митрополит поділився з присутніми своїми думками щодо Христової притчі про Митаря та Фарисея. Так, за словами Владики, у цій історії Христос-Спаситель переповів нам не суто оповідь про двох людей, але про їхню молитву.

«Як молиться фарисей? Він стає попереду, щоб усі люди могли його бачити і молиться голосно, щоб присутні могли почути слова його молитви. Але ця молитва фарисея не була молитвою, це була самохвальба: «Боже, дякую Тобі, що я не такий, як інші люди», — він вичисляє гріхи своїх ближніх і пригадує Богові свої добрі вчинки і заслуги. «Пощу двічі на тиждень, з усіх моїх прибутків даю десятину» (Лк. 18, 12). Фарисей властиво не молиться. Він прийшов до святині пригадати Богові, який він праведний», - розповідав Митрополит.

На його думку, на молитві ми маємо прославляти Бога, а фарисей прославляв себе. Молитва, - за словами Владики, - є також проханням потрібних ласк: фарисей не просить нічого, він праведний — «святець», йому непотрібно нічого.

«В молитві ми оскаржуємо себе перед Богом, а фарисей оскаржує своїх ближніх. «Я не такий, як інші люди, або як оцей митар»,— каже він. Молитва є розмовою з Богом, на молитві земля лучиться з небом, або, як це висловив один містик, «це хвилина, в якій земля цілується з небом». Фарисей розмовляє не з Богом, а з собою», - вів далі Проповідник.

Відтак Архієрей почав роздумувати про молитву Митаря, який «став здалека та не смів і очей звести до неба, тільки бив себе в груди, кажучи: «Боже, змилуйся надо мною грішним» (Лк. 18, 13).

«Митар свідомий того, що він грішний перед Богом, тому він благає в Бога прощення і отримує його. У цій притчі Ісус Христос перестерігає нас, щоб ми не були гордими, зарозумілими, щоб не думали про себе високомірно. Добра і чесна людина ніколи не буде зарозумілою і не буде погорджувати ближніми. Якщо ми справді заховуємо Божі заповіді, молимося, вчащаємо до церкви, це не наша заслуга, це — Божа ласка», - повчав Владика.

Фарисей ХХІ століття. Хто він? - відповідь у новому блозі д-на Володимира Лукашевського

За словами проповідника, усім нам потрібно покори — ми не повинні виноситися понад ближніми. Фарисей провинився тим, що вважав себе праведником та погорджував ближнім: «Я не такий, як оцей митар» (Лк. 18,11). Один Бог знає всі тайни людського серця.

«Може наш брат, сусід, приятель, ворог, більше подобається Богові, ніж ми. Ми не можемо осуджувати наших ближніх. Каже, Христос: «Не судіть, щоб вас не судили, бо яким судом судите, таким і вас будуть судити, і якою мірою міряєте, такою і вам відміряють» (Мт. 7,1-2). Фарисей чванився, що він совісно зберігав усі приписи закону Мойсея: постив, давав милостиню, давав десятину на храм Божий, але він робив це для людського ока, він шукав похвали в людей», - роздумував далі Кир Володимир.

«Наша молитва повинна бути покірною, щирою, овіяною любов’ю до Бога і любов’ю до наших ближніх, бо тоді про нас скаже всевидячий Христос-Господь: «Цей повернувся виправданий до свого дому», - підсумував Владика.

Ти єси ієрей повіки – Митрополит Володимир рукоположив трьох ієреїв

Після Божественної Літургії у храмі розпочалась гучна розколяда, якою вірні завершують різдвяні-новорічні свята та гучно прославляють народження нашого Спасителя! Серед присутніх високоповажних гостей був і міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків.

На завершення святочного дійства, Митрополит Володимир подякував за добре служіння пароху о. Юрію, а також парафіяльній спільноті за їхню працю на благо нашої Церкви та уділив усім присутнім своє архієрейське благословення.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Березень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31