На зустрічі, що відбулася в м. Рогатин, зібрались представники парафій (громад) Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Рогатинського, Черченського та Букачівського протопресвітеріатів.

Завданням проекту є систематизувати і розвинути соціальне служіння там де ще його не має, але є потребуючі, а також підсилити і удосконалити діяльність  парафіяльних карітасів, які вже діють.

На початку презентації звернувся о. Володимир Чорній – директор БФ «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ: «…..хочу закликати Вас усіх через Хреста і ради Хреста прийняти соціальну відповідальність і відновлюючи її у парафіях, заснувати, на постійній основі, соціальне служіння на місцях, а це наші громади (парафії). Закликаю Вас до служіння один одному в любові, бо тільки за це нас запитає Господь…» - зазначив о. Володимир.

Слово Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука про соціальне служіння, стало фундаментальним у презентації даного проекту, а відтак присутні мали можливість почути в чому ж полягає наступний проект Карітасу, який є дуже актуальним в наш час, розповів о. Володимир Чорній, провівши презентацію проекту: «…нашим завданням є сформувати в кожній парафіяльній громаді відповідальних і активних парафіян, які б провадили соціальне служіння для потребуючих на місцях, а це хворі, сироти, воїни АТО, престарілі, інваліди, безхатченки та  інші, які простягають руку і просять допомоги. Ми повинні у цьому побачити руку Божу, яка подається для нашого ж спасіння і тим самим надаючи допомогу потребуючим ми спасаємось самі….» - наголосив о. Володимир.

Сьогодні на заклик Папи відбувається день молитви й посту за мир

В час презентації,  розглянули, як на практиці, заснувати і розпочати соціальне служіння і що для цього потрібно: найперше - це моніторинг реальної ситуації. Священик має вивчити скільки є потребуючих на парафії (хворі, каліки, сироти, неповносправні та інші). Наступний крок - це вибір і подання відповідальних людей від парафії, які розпочнуть соціальне служіння, а відтак кваліфіковані тренінги і навчання для них, а на майбутнє, заснування невеликих центрів в регіонах.

На завершення зустрічі було продемонстровано, як працюють проекти БФ «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ», як осова-приклад для заснування соціального служіння на парафіх Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Повідомив о. Юрій Трухан – учасник проекту

Пасторальне планування

Лютий 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1