Івано-Франківська обласна спілка журналістів НСЖУ провела практичний семінар «Сучасні комунікативні технології у співпраці із мас-медіа» для керівників прес-служб і відділів зв’язків із громадськістю, прес-секретарів установ та організацій. Взяв участь у зустрічі також прес-секретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ д-н Володимир Лукашевський.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися голова обласного журналістського осередку Лілія Боднарчук, начальник територіального управління державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області Оксана Рибак, координатор комунікаційного напряму українсько-канадського проекту підтримки судової реформи Дмитро Шинкарук.

Модератором цього заходу, який відбувся в Центрі судової комунікації області, була секретар Національної спілки журналістів України, відповідальний секретар ОСЖ, заслужений журналіст України Вікторія Плахта.

Керівники провідних мас-медіа Івано-Франківщини, зокрема, заслужені журналісти України генеральний директор ТРК «РАІ» Андрій Русиняк і головний редактор ТРК «3-Студія» Ярослава Угринюк, генеральний директор ОТБ «Галичина», депутат обласної ради Ігор Дебенко дали практичні поради щодо налагодження зв’язків й ефективної взаємодії зі ЗМІ, надання мас-медіа і журналістам необхідної інформації, висвітлення тих чи інших подій. А заслужений журналіст України Тамара Лейбюк наголосила на дотриманні правила трьох «Д» – досвіді, доступності, доброзичливості.

Працівники установ, організацій і підприємств, відповідальні за комунікацію із засобами масової інформації та громадськістю, поділилися з колегами своїм досвідом роботи. Серед спікерів – Михайло Савлюк (Івано-Франківський міський суд), Тетяна Задер (Прикарпатське РУ ПриватБанку), Надія Шегда (Івано-Франківський національний медичний університет), Світлана Бабушкіна (Управління ДСНС України в Івано-Франківській області), Микола Гурак (патрульна поліція в Івано-Франківській області).

Не менш цікавими були, так би мовити, і виступи з місць. Фактично кожен з учасників семінару мав слово, загалом – це більш як двадцять фахівців зі зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації.

У своєму слові до присутніх д-н Володимир зазначив, що Церква, як і журналістика покликана до служінню Слову, а тому дуже важливим є, щоб це слово було правдиве.

«Проблему з правдивим словом можемо бачити вже в історії гріхопадіння перших людей. Зокрема, Папа Франциск називає цей випадок «першим в історії людства фейком». Мені дуже приємно бути серед таких поважних та досвідчених колег. Сподіваюся на плідну подальшу співпрацю та дякую за те, що бажаєте служити правдивому Слову», - сказав прес-секретар Архієпархії.

Усі промовці наголошували на важливості сьогоднішньої зустрічі, адже мали добру нагоду обговорити актуальні питання, з якими щодня стикаються в роботі. Семінар для керівників прес-служб і відділів зв’язків із громадськістю, прес-секретарів установ та організацій на Прикарпатті відбувся вперше, однак, за словами його учасників, є потреба подібні заходи проводити частіше. Організатори зустрічі запевнили, що співпраця триватиме й надалі.

За матеріалами Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ