Сьогодні, 24 березня в Меморіальному комплексі Дем'янів Лаз відбулося перепоховання останків 134 жертв комуністичного терору НКВС, яких віднайшли на вулиці Ленкавського.

Похорон очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин у співслужінні Єпископа Коломийського Кир Василія Івасюка, Єпископа Чернівецького Кир Йосафата Мощича та духовенства, що чисельно зібралось на вшанування померлих.

Слід зазначити, що на похорон з'їхалися люди з усіх куточків Прикарпаття, представники громадських організацій, влада міста та області.

На площі перед церквою у вигляді хреста розклали труни з віднайденими останками. Не стримуючи сліз, люди оглядали потрощені кістки, дірки від куль у черепах і не могли зрозуміти, яким треба бути катом, щоб таке зробити.

За словами директора КП Пам'ять Василя Тимківа, серед жертв знайшли двох дітей.

Після чину похорону, труни з останками під звуки оркестру та трембіт поховали в братській могилі. 

"Дякую усім присутнім, що в сьогоднішній день прийшли до Меморіального комплексу Дем'янів Лаз, аби вшанувати наших братів та сестер, котрі постраждали від нещадного терору комуністичного режиму. Ці люди були забутими внаслідок певних обставин, проте знаємо, що Господь пам'ятає кожного", - зазначив Митрополит Володимир.  

Коли каміння промовляє

Як зауважив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, сьогодні по наших містах і селах лежать ще сотні українців, які так і не отримали належного пошанування.

Вшанувати пам'ять невинно закатованих приїхав і відповідальний секретар державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета. Він зауважив, що сьогоднішнім похованням, ми ще раз засвідчили злочини комунізму.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами місцевих ЗМІ

 

 

Пасторальне планування

Вересень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6