У V неділю Великого посту, 25 березня, вулицями Івано-Франківська пройшла традиційна Хресна Дорога, наміром якої стала молитва до Господа за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні. До спільного моління долучились тисячі вірян з міста та всіх околиць Прикарпаття.

Очолив молитовну ходу Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Цьогорічну ходу сміливо можемо назвати «Митрополичою Хресною Дорогою», так як до неї долучились правлячі Архієреї з Коломийської та Чернівецької єпархій УГКЦ – Владика Василій Івасюк та Владика Йосафат Мощич.

Серед молільників можна було розгледіти представників різних верств суспільства - духовенство, монашество, представників влади міста та області, освітян, студентство, учнів шкіл, молодь, дітей, представників правоохоронних органів, медиків, журналістів, учасників та ветеранів АТО, волонтерів, капеланів. Всі вони почергово несли хрест, переходячи від стації до стації.

Традиційно хода розпочалась о 14:00 год. від монастиря оо. Василіян та пройшла центральною частиною міста до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового.

Різною була і тематика цьогорічних проповідей священнослужителів. Так, І стацію виголосив настоятель монастиря оо. Василіян прп. о. Йосафат Хаймик на тему «Несправедливе осудження людини».

 Вічная пам'ять: в Івано-Франківську відбулось перепоховання 134 жертв НКВС

Відтак до розважань приєднався о. Михайло Момот з Богородчанського протопресвітеріату. Отець роздумував над  тим, чому терпіння є нашим шляхом до Бога.

Після нього о. Ігор Гаврилів з Боднарівського деканату розважав над тягарем людських гріхів, який, як відомо з ІІІ стації Хресної Дороги, повалив перший раз Ісуса Христа на землю.

Продовжив роздуми над терпіннями Спасителя о. Володимир Воробець з Болехівського протопресвітеріату. Він старався донести до молільників думку про те, що Пресвята Богородиця є нашою Небесною матір’ю.

В свою чергу, о. Михайло Брик на V Стації заохотив учасників Хресної Дороги носити тягарі одне одного, щоб тим, за словами св. ап. Павла, виконати закон Христа.

Отець Андрій Кудлик у своєму розважанні над вчинком Симеона з Киринеї, роздумував над важливістю підтримувати та допомагати одне одному.

Далі до вірян промовляв о. Руслан П’яста. Він роздумував над темою «Налогових гріхів».

На VIII стації до розважань приєднався о. Степан Рипньовський з Галицького деканату. Священнослужитель розповів чому важливо мати жаль за гріх.

∙ В Івано-Франківську відкрилась виставка сакральних творів ХVI-XX століття

Наступну стацію виголошував о. Володимир Містерман. Отець роздумував над темою «Падіння та підняття».

Опісля священик з Єзупільського протопресвітеріату Ярослав Рожак проповідував про те, що людина є образом Божим.

Настоятель монастиря отців Чину Найсвятішого Ізбавителя прп. о. Андрій Цікало продовжив розважання над цитатою зі св. Письма: «Ранами його ми вилікувані».

Після чого о. Миколай Цимбалістий звернувся до слухачів з проповіддю на тему «Я прийшов, щоб мали життя».

На XIII зупинці Хресної Дороги парох храму Христа Царя, Римсько-католицької Церкви, о. Владислав Іващак роздумував над важливістю нашого наслідування Ісуса Христа.

∙ Інтерв'ю з Апостольським Нунцієм про ставлення Папи до війни в Україні

Заключну стацію виголосив настоятель Архікатедрального собору Воскресіння Христового митр. прот. Юрій Новицький. Він заохотив слухачів ніколи не впадати у відчай, але за будь-якої нагоди звертатись та просити помочі в Господа. Його тема так і звучить «Прийдіть домене всі втомлені та обтяжені».

«Я щиро дякую нашим Владиками з Коломиї та Чернівців – Кир Василію та Кир Йосафату за участь у спільній молитві. Дякую всім нашим отцям-проповідникам, які сьогодні так рясно сіяли зерно Божого слова для усіх нас. Але найбільше хочу подякувати усім вам та кожному зокрема за вашу живу участь та живе свідчення Христа-Господа на нашій сьогоднішній спільній молитві», - звернувся на завершення Хресної Дороги до присутніх Митрополит Володимир.

З нагоди відзначення 125-річчя від народження блаженного священномученика Симеона Лукача в Архікатедральному соборі Воскерсіння Христового виставили до загального почитання його мощі. Кожен учасник Хресної ходи мав можливість до них приступи, просячи заступництва близького нам по духу блаженного Симеона.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Лютий 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3