«Воскресіння – це торжество перемоги життя над смертю, торжество перемоги Бога над гріхом, торжество перемоги любові над гординею», - такими словами Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин розпочав своє цьогорічне Пасхальне послання направлене до священнослужителів, преподобних монахів та монахинь, семінаристів та всіх людей доброї волі.

Лейтмотивом цьогорічного послання стали роздуми та побажання миру, якого, за словами Владики, ми сьогодні дуже потребуємо в наших серцях, родинах, громадах, містах і селах, а особливо в нашій Батьківщині Україні.

«Розважаючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господеві за все, що Він нам дає. Цього року було багато радості та скорботи, а чимало випробувань ще попереду. Але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Спаситель йде нам назустріч і простягає Свою руку допомоги у всіх обставинах нашого життя. Через різноманітні терпіння та спокуси ми гартуємось, як золото у вогні, й досягаємо своєї досконалості у чеснотах», - йдеться у Посланні.

На думку Митрополита, земне життя Спасителя було сповнене труднощів, перешкод, нерозуміння, страждань і завершилося хресною смертю. Проте Господь виявився сильнішим за ці випробування. Він показав силу Своєї Божественної природи – воскрес.

«Ми, християни, у нашому житті йдемо тим самим шляхом і перемагаємо все вірою у Воскреслого Христа, нашого Господа. Перші слова по Воскресінні, які промовив Ісус Христос до апостолів, були: “Мир вам”. Перше прохання, яке виголошують священнослужителі на Літургії у наших храмах по всій Україні, є: “В мирі Господеві помолімся”. Як дуже ми сьогодні потребуємо миру в наших серцях, родинах, громадах, містах і селах, а особливо в нашій Батьківщині Україні», - веде далі Кир Володимир.

За його словами, мир – це великий дар, завдяки якому можемо молитись, творити, працювати, жити.

«Особливо сьогодні вас прошу перш за все, - звертається Владика, - помолитись до Воскреслого Ісуса за наших воїнів, синів і дочок, які стоять на охороні миру. “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” (Мт. 5, 9). Вони є тими, які творять мир для всіх нас».

Архієрей заохочує усіх в ці дні, мати в своїй пам’ять та помолитися за тих, хто віддав своє життя за Україну.

«Молимося за упокій тих, хто загинув на полі бою, в полоні, помер від ран і не дожив до цього великого свята. Нехай же Господь упокоїть їхні душі у Своїх Небесних оселях. Разом з тим наш низький уклін і вдячність батькам, які виховали наших героїв», - звертається зі сторінок Послання Митрополит Володимир.

У цей торжественний день, Владика заохочує усіх нас ділитися радістю свята із нашими батьками, дітьми, братами і сестрами, з нашими ближніми, друзями і знайомими. Особливо ж, він закликає старатися передавати цю велику радість скорботним і знедоленим, хворим і немічним, усім, хто потребує нашої уваги та підтримки.

«З цією великою радістю Воскресіння Христового вітаємо всіх вас: духовних пастирів, монахів і монахинь, представників усіх гілок української влади, науковців, лікарів і вчителів, студентів і шкільну молодь, батьків і дітей та усіх людей доброї волі! Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами!», - закінчує своє Пасхальне послання до священнослужителів, преподобних монахів та монахинь, семінаристів та всіх людей доброї волі Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Березень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31