«Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди», — такими словами про найбільше свято християн - Воскресіння Христове, писав у свій час св. Григорій Богослов. Саме сьогодні, 8 квітня, наша Церква відзначає це світле торжество, яке є найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.

Рано-вранці франківці чисельно зібрались в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового на Пасхальну відправу. Богослужіння розпочались Надгробним, яке завершилось обходом довкола церкви під супровід гучного співу. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу.

Далі перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, почалась воскресна утреня. Саме тут перший раз усі присутні почули радісне: «Христос воскрес із мертвих...», — і при співі тієї ж пісні Митрополит Володимир хрестом відчинив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба. 

Опісля розпочалась урочиста Архієрейська Божественна Літургія. Доносячи до християн радість Воскресіння під час проповіді, Митрополит Володимир зазначив, що мир – це великий дар, завдяки якому можемо молитись, творити, працювати, жити.

«Воскресіння – це торжество перемоги життя над смертю, торжество перемоги Бога над гріхом, торжество перемоги любові над гординею», - розпочав свої роздуми Архієрей.

Лейтмотивом цьогорічної проповіді стали роздуми та побажання миру, якого, за словами Владики, ми сьогодні дуже потребуємо в наших серцях, родинах, громадах, містах і селах, а особливо в нашій Батьківщині Україні.

«Розважаючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господеві за все, що Він нам дає. Цього року було багато радості та скорботи, а чимало випробувань ще попереду. Але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Спаситель йде нам назустріч і простягає Свою руку допомоги у всіх обставинах нашого життя. Через різноманітні терпіння та спокуси ми гартуємось, як золото у вогні, й досягаємо своєї досконалості у чеснотах», - мовив проповідник.

За словами Архієрея, земне життя Спасителя було сповнене труднощів, перешкод, нерозуміння, страждань і завершилося хресною смертю. Проте Господь виявився сильнішим за ці випробування. Він показав силу Своєї Божественної природи – воскрес.

«Ми, християни, у нашому житті йдемо тим самим шляхом і перемагаємо все вірою у Воскреслого Христа, нашого Господа. Перші слова по Воскресінні, які промовив Ісус Христос до апостолів, були: “Мир вам”. Перше прохання, яке виголошують священнослужителі на Літургії у наших храмах по всій Україні, є: “В мирі Господеві помолімся”. Як дуже ми сьогодні потребуємо миру в наших серцях, родинах, громадах, містах і селах, а особливо в нашій Батьківщині Україні», - вів далі Кир Володимир.

На думку Владики, мир – це великий дар, завдяки якому можемо молитись, творити, працювати, жити.

«Особливо сьогодні вас прошу перш за все, - звертався Митрополит, - помолитись до Воскреслого Ісуса за наших воїнів, синів і дочок, які стоять на охороні миру. “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” (Мт. 5, 9). Вони є тими, які творять мир для всіх нас».

 Архієрей заохочує усіх в ці дні, мати в своїй пам’ять та помолитися за тих, хто віддав своє життя за Україну.

«Молимося за упокій тих, хто загинув на полі бою, в полоні, помер від ран і не дожив до цього великого свята. Нехай же Господь упокоїть їхні душі у Своїх Небесних оселях. Разом з тим наш низький уклін і вдячність батькам, які виховали наших героїв», - звернувся Митрополит Володимир.

У цей торжественний день, Владика заохотив усіх нас ділитися радістю свята із нашими батьками, дітьми, братами і сестрами, з нашими ближніми, друзями і знайомими. Особливо ж, він закликає старатися передавати цю велику радість скорботним і знедоленим, хворим і немічним, усім, хто потребує нашої уваги та підтримки.

На завершення Літургії, Кир Володимир привітав усіх присутніх в храмі, владу, телеглядачів і радіослухачів з великим празником. Особливі слова вітання Владика заніс до отців та парафіян Архікатедрального Собору, адже свято Христового Воскресіння є їхнім престольним празником.

Після відправи усі вийшли на площу А. Шептицького, де Митрополит Володимир спільно з духовенством освятили міській громаді великодні кошики.


Більше фото дивіться на нашій сторінці в мережі facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Вересень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6