Стрічка розповідає історію життя уродженця Прикарпаття Симеона Лукача (1893-1964), підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним. Мощі священномученика Симеона зберігаються в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового Івано-Франківська і почитаються тисячами вірних. Але його історія лишається невідомою широкому загалу.

Знімальна група спробувала відтворити нелегкий шлях одного з останніх українських мучеників за віру у 20 столітті. Це виявилося не простим завданням, оскільки минуло понад півстоліття від часу його смерті і сьогодні про Симеона Лукача свідчать нечисленні архівні документи та одиниці тих, хто пам’ятає його особисто. Історія життя Симеона Лукача розгорталася на фоні драматичних історичних подій – двох світових воєн, окупації Галичини нацистським та радянським режимами, репресій та переслідувань Церкви. У 2018 році минає 125 років від дня народження Симеона Лукача, і ця стрічка є спробою глибше придивитися до блаженного, що жив з нами по сусідству.

Зйомки відбувалися у селі Старуня – рідному селі Симеона Лукача, місті Надвірна та Івано-Франківську.

Показ фільму розпочнеться о 15:00 год. в приміщенні кінотеатру "Люм'єр".

Перед переглядом журналісти матимуть можливість постілкуватися із Патріархом Святославом. Брифінг з Главою УГКЦ заплановано на 14:45 год.

На презентацію запрошені представники духовенства, громадські діячі, діячі культури. Підтвердили свою присутність Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та Владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський. Фільм представлять продюсер та автор.

Інформація про фільм:

Назва: «Симеон Лукач»

Хронометраж: 40 хв

Рік: 2018

Режисер: Валентин Дігтяренко

Оператори: Євген Єщенко

Продюсер: Павло Казанцев

Виробництво: «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production».

Пригадуємо, що ввечері, 28 квітня, у храмі Святих апостолів Петра і Павла с. Старуня відбудуться нічні чування, які очолить Єпарх Чернівецький владика Йосафат (Мощич). Початок о 18:00 «Живе ТБ» буде проводити пряму трансляцію цих чувань.

А вже в неділю до рідного села блаженного Симеона Лукача завітає Патріарх Святослав. У рамках візиту Предстоятель УГКЦ очолить Архиєрейську Божественну Літургію, а опісля відкриє музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ». «Живе ТБ» транслюватиме цю подію у прямому ефірі. Крім того, цю трансляцію можна буде дивитися на «5 каналі».

Програма неділі:

10:45 – зустріч Патріарха Святослава в парафії Святих апостолів Петра і Павла;

11:00 – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав;

13:00 – освячення і відкриття музею.

Запрошуємо всіх охочих на спільну молитву з нашим Патріархом!

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії

 

Пасторальне планування

Січень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3