7-11 травня відбулася річна зустріч Патріаршої Комісії у справах духовенства УГКЦ. Цьогоріч членів Комісії гостинно прийняла Східна Колегія міста Айхштетт (Німеччина).

У продовж цих днів отці-ректори обговорювали актуальні виклики та проблеми як семінарійного виховання, так і питання постійної формації священства. Зустріч Комісії розпочалася із привітання та вступного слова голови даної комісії  владики Богдана (Данило), який підсумував діяльність Комісії за останній рік та підкреслив нові питання, що потребують належної відповіді у часі наступного року.

Зважаючи на те, що особливої турботи потребують “найменші” за віком і досвідом у нашій Церкві, отець-ректор Ігор Бойко представив напрацьований Комісією та затверджений Синодом Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ документ “Норми та принципи захисту дітей та молоді при здійсненні душпастирської діяльності за участі семінаристів та духовенства УГКЦ”.

Про Сімдесят дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Не менш важливим питанням, що потребує постійної праці є семінарійне виховання. Для того щоб краще зрозуміти виклики семінарійного життя та дати на них належну відповідь, у січні цього року було проведено опитування серед усіх семінарій УГКЦ в Україні. Отець-ректор Київської Трьохсвятителеської Семінарії Петро Жук представив результати даного опитування. Питання сягали як духовних переживань семінаристів, їх молитовного життя, навчання та міжособистісних сосунків так і можливих питань з особистого життя та планів на майбутнє.

Перший день праці завершився гостинним прийняттям у резиденції місцевого греко-католицького Єкзарха Кир Петра Крика.

Серед запрошених гостей зустрічі були отець Крістоф Віттманн, відповідальний за душпастирство покликань у м. Айхштет, який радо поділився досвідом особистої праці із молоддю у рамках проектів спрямований на відновлення доброго іміджу Церкви. Церква не є інституція, що займається вчорашніми питаннями, але працює із питаннями сьогодення. На його думку саме така праця зможе принести добрі та ревні покликання для Церковного служіння.

Глибокозмістовною була і зустріч членів Комісії із отцем Міхаелем Шнайдером, отцем єзуїтом, професором Літургіки і Систематичного богослов’я Університету св. Георга у Франкфурті та одного із найавторитетніших духівників Німеччини. Отець Міхаель радо поділився своїм багаторічним досвідом духівництва, розповів про основні передумови успішного супроводу семінаристів. Він наголосив, що духовний супровід повинен виробити у семінариста певний стиль життя, навчити не відокремлювати щоденне життя від життя у вірі.

Відбулася VІI Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян

У четвер, 10 травня, у свято Вознесіння Господнього за григоріанським стилем, до Східної Колегії у м. Айхштетт завітав Єпископ Айхштеттський, Кир Григорій Марія Ганке OSB. У своїй зустрічі із членами Комісії він поділився актуальними питаннями Католицької Церкви у Німеччині та висловив свою підтримку Греко-Католицькій Церкві у  Німеччині.

На завершення зустрічі о. Андрій Онуферко представив напрацювання Підкомісії у справах постійної формації духовенства та презентував робочий план підкомісії на наступний рік.

Наступна зустріч Комісії була призначена на 13-17 травня 2019 року у м. Дрогобичі.

Джерело: news.ugcc.ua

Пасторальне планування

Лютий 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3