«Цей фестиваль у 2008 році відбувся з благословення світлої пам’яті Патріарха Любомира, - розповідає синкел Чернівецької єпархії отець Валерій Сиротюк, - На студентські ідеї наших обновлят я дивився, в той час, як на чергову мрію парафіяльної молоді, яку звісно треба підтримувати, але сподівання на те, що цей проект буде тривалим у мене не було. Це якраз той випадок, коли досвід заважає. Мистецькі широкомасштабні проекти, зазвичай, потребують всього з надлишком: команди, коштів, медіа-ресурсу, часу, досвіду. Чесно кажу, я думав, що перший фестиваль він буде єдиним, а ось Блаженнійший Любомир молодих «зелених» студентів  з Чернівців, підтримав.

Благословення Патріарха – це було більше ніж всього з надлишком. Владика Любомир на запрошення чернівецької обнови відгукувався листами та посланнями до студентської родини. Ось так з доброго слова Великої людини, творяться небуденні справи. Не дивно, що товариство українських студентів католиків «Обнова» присвятило 10 ий Ювілейний етно-духовний фестиваль «Обнова-фест» річниці світлої і святої пам’яті Патріарха Любомира Гузара».

На сьогодні фестиваль має співорганізаторів і співтворців – Патріарша Комісія у Справах Молоді УГКЦ, Чернівецька обласна державна адміністрація, Чернівецький міський голова і звичайно головний патронат заходу Чернівецька єпархія УГКЦ. Фестиваль «Обнова-фест» розрахований на різновікову категорію шанувальників духовного і національного. Тут широка палітра української етнографії. У програмі фестивалю – екуменічна молитва, благодійні акції, виступи аматорських та професійних колективів (фольклорних, танцювальних, театральних), показ виробів народних майстрів, виставки, туристичні та спортивно-патріотичні атракції, мистецтво наживо, флешмоби, суб-фестивалі бойових мистецтв, історичної реконструкції, вогнедійство, майстер-класи рукотворів (вишивка, різьба по дереву, гончарство, лозо та сіно плетіння, писанкарство, сучасні ремесла, етнозачіски, аквагрим, гобелен, випалювання по дереву, в’язання ляльок, розпис та декорування ароматичних іграшок), покази мод, буккросинг, «Пластовий табір», «Поетично-бардівська сцена», «Кіномлин», «Вуличний університет». Доречи, цьогорічний   «Вуличний університет» запропонував до обговорення слова блаженної пам’яті патріарха Любомира Гузара: «Моє велике бажання – бути людиною».

Про людину в її багатогранності роздумували спільно з численною аудиторією єпископ Чернівецький владика Йосафат, який голосив керигму віри, представляючи богословський погляд на людину.  Викладач Львівської бізнес-школи УКУ LvBS Андрій Рождественський представив лекцію на тему «Смиренність у лідерстві: слабкість чи сила?» Пані Марія Мандрик-Мельничук, доктор історичних наук, доцент та громадська діячка розповіла про зв’язок родини Гузарів із містом Чернівці у лекції «Гузарі: безумовне служіння Україні». Про драматичну долю подружжя Володимира та Ольги Гузарів – близької родини Блаженнішого Любомира Гузара. Лекцію про те, «Чи культура грає роль? Як культура може впливати?» провів директор Центру Митрополита Андрея Шептицького в УКУ, засновник і керівник першого у Львові Кіноклубу та викладач Школи журналістики УКУ пан Олег Яськів. Один із учасників денної сцени Обнова-Фесту, засновник музично-соціального постпанкового проекту «Пенсія», Івано-франківський музикант, художник та дизайнер Ярема Стецик - «Дружба з атеїстом». А свої роздуми «Думки після бою», представив Євген «Їжак» Романенко – керманич та засновник етно-рок гурту «TaRuta». Лінгвіст Іванка Світляр – авторка додатку для смартфонів «Р.І.Д», який допомагає вивчати нові «соковиті» українські слова та дізнаватися додаткові знання з української історії представила тему «Суржик, як відправна точка у формуванні свідомості українців». Модератором субдійства фестивалю був духівник чернівецького товариства «Обнова» всечеснійший отець Руслан Боровий.

  Франківська парафія Зіслання Святого Духа гучно відзначила 10-річчя

На фестивалі «Обнова-фест»  окремо функціонували відкриті простори дитячого дозвілля на одному із майданчиків українськими казками діток виховували Чернівецький академічний обласний театр ляльок.

Ну і звичайно музична частина фестивалю – понад 10 годин живої музики. У різні роки на сцені «Обнова-фесту» виступали відомі українські гурти, серед яких: «Писанка», «Гердан», Устим Бук, Воанергес, Zapal, Пенсія, Декорум, Мері, Очеретяний кіт, Пропала грамота, Веремій, Тарута, Кораллі, Оратанія, Фліт, Тінь сонця, Гуцул каліпсо, Stelsi, Перкалаба, От Вінта, Мері, Мотор’ролла, Kozak System, The ВЙО, Фома та гурт Мандри і багато інших.

О першій по опівночі запалала ювілейна десятиметрова фестивальна ватра. Буковинська ніч щедро накрила «Музей під відкритим небом», вогняні язики Зелених свят ще довго миготіли у молодих очах. Фестивальне зариво означало завершення Фесту. Поліцейські охоронники мирно зазирали на годинники, певно їм кортіло вже додому, а ми ще довго хотіли перебувати разом у полум’ї любові. Мовчала сцена, мовчали втомлені брати Лазаруки - провадирі «Обнова-Фесту». Шкваркотіла в небі ватра і звідти начувалася настанова Блаженнійшого Любомира для «Обнови» : "Ми мусимо боротися за кожну душу і мати очі, відкриті на потребу інших…». Цеї благословенної днини на «Обнова-фесті» в Чернівцях побувало більше 10 000 християнських душ. Вітаємо Чернівецьку Обнову з двадцятиліттям, Фест з десятою річницею і дай Боже нам діждати П’ятидесятниці.

Джерело: ugcc.cv.ua

Пасторальне планування

Травень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2