У гості до Богородиці, 9 червня 2018-го року Божого, з різних куточків нашої Батьківщини чисельно з’їхалися лікарі, медсестри, санітари та священики-капелани багатьох лікувальних установ. Цього разу VI Всеукраїнська проща медичних працівників відбулася у мальовничому Старосамбірському краю, що на Львівщині, а саме – селі Биличі, де на узбіччі лісу, – за стародавніми переказами, – побожним пастушкам з’явилася Пречиста Діва Марія.

На місці чудесного об’явлення відразу забило і джерельце, води якого мали цілющі властивості. Місцеві мешканці у честь славної події спорудили невелику капличку, яку неодноразово нищили вороги Церкви, намагаючись стрети з лиця землі слід небесних відвідин. Однак, народну пам’ять знищити неможливо. Люди звідусіль прибували на святе місце, шукаючи полегшення для тіла та душі.

Молилися, причащалися водички, припадали з вірою до стіп Богородиці, а поверталися додому цілком здоровими. На даний час село Биличі є офіційним відпустовим місцем Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, тут розбудовується Марійський духовний центр, щороку відбуваються десятки різноманітних прощ за участю єпископів, священиків, монашества та мирян…

Всеукраїнська проща медичних працівників розпочалася Архиєрейською літургією, яку очолив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ – владика Григорій (Комар) у співслужінні багатьох священиків. Дитячий церковний хор «Світанок» з міста Самбора, під керівництвом пані Лесі Мигалик, став особливою прикрасою всього молитовного дійства, немов чистий дар Пресвятій Богородиці.

Владика Григорій у своїй блискучій проповіді дуже тепло привітав усіх присутніх молільників, батьківським словом наголосив на необхідності служити хворому любов’ю та співчуттям. У часі Літургії прочани мали можливість приступити до сповіді та причастя Святих Тайн.

Вкінці Служби Божої до всіх присутніх медиків з вітальним словом також звернувся і Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я – о. Руслан П’яста. Після закінчення Архиєрейської літургії, організатори дійства запросили молільників на смачний обід, який приготували волонтери.

 Митрополит Володимир завітав на "Веселі канікули з Богом" в урочище Підлюте

Близько 15-тої години розпочалася друга частина Всеукраїнської прощі медичних працівників. До прочан «у білих халатах» зі словом повчальним звернувся викладач з біоетики Українського Католицького Університету – Юрій Мартинюк. Опісля відбувся чудовий концерт, який приготували студенти Самбірського медичного коледжу та члени організації «Українська Молодь – Христові» міста Самбора. Учасники прощі могли послухати прекрасні пісні у виконанні Лілі Кінцак, гурту «Зорі-Роси», а також подивитися дві чудові мотиваційні вистави.

По завершенні концерту, отці-капелани відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці, прославленої у с. Биличі. Отримавши благословення у путь-дорогу, медичні працівники у повноті радості та відчутті миру відправились до своїх домівок, щоб продовжувати сіяти любов тим, які її найбільше потребують. Слава Богу за все! Пресвята Богородице, спаси нас!

Джерело: zdorovia.ugcc.org.ua

Пасторальне планування

Лютий 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3