Сьогодні пополудні, о 17.00 год., урочистим служінням Вечірньої в катедрі св. Миколая з Мир в Лунґро, відкривається Щорічна зустріч східних католицьких єпископів Європи. Разом з місцевою спільнотою, в інавгураційній сесії, яка почнеться після Вечірні, візьмуть участь понад п’ятдесят східних католицьких єпископів. В програмі Сесії передбачено виступи Кард. Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації для Східних Церков, Кард. Анджело Баняско, Президента Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), і Його Високопреосвященства Еміля Поля Черріга, Апостольського Нунція в Італії. 

 Цьогорічна зустріч відбувається в Лунґро (Італія) на запрошення Його Преосвященства Донато Оліверіо, Правлячого Єпископа Єпархії Лунґро для італо-албанців континентальної Італії. 

«Чим більше наші Східні Католицькі Церкви будуть самими собою, тим більш переконливим буде наше свідчення. Чим більш ясною буде наша приналежність до християнського Сходу, тим більш плідною та ціннішою буде наша компліментарність відносно західної традиції і тим більш присутнім буде скарб християнського Сходу в серці Церкви». Саме такі виклики «в дусі Другого Ватиканського Собору та у згоді з Кодексом канонів Східних Церков», сформулював Преосв. вл. Донато Оліверіо, пояснюючи цілі Зустрічі, яка розпочинається пополудні в Лунґро. 

 «Ця Зустріч, в ході підготовки до першого Сторіччя Єпархії (13 лютого 2019), являється подією безсумнівної ваги, тому що тут зберуться разом усі предстоятелі Східних Католицьких Церков, присутніх в Європі, щоб що раз краще розуміти те, що Вселенська Церква очікує від східних християн у повному сопричасті з Апостольським Престолом».  Для владики Оліверіо «ці зустрічі збагачують усіх нас і зміцнюють нас як Східні Католицькі Церкви, а саме – в тому, щоб визначити що раз краще наш специфічний внесок, нашу ідентичність в екуменічному контексті, в надії, що це спричиниться до подолання непорозумінь та напружень». За словами Єпарха Лунґро «ясніша свідомість і виразніша компліментарність нашої церковної ідентичності можуть запевнити краще розуміння цінного «місця» східних католиків в екуменічному контексті». 

Відтак робочі засідання продовжаться 15-16 червня доповідями про постать Єпископа, зокрема в контексті деяких аспектів нового подружнього процесу; про Літургію, - її віднову у вірності власній ідентичності Східних Католицьких Церков і у здатності відновлювати життя людини.Серед інших тем, взятих до уваги, будуть характерні риси ідентичності Східної Католицької Церкви; міжєпархіяльне партикулярне право і внесок Італо-Албанської Церкви до екуменічного процесу.

Чергові гості з Німеччини в Івано-Франківську

Зустріч, в якій братимуть участь Єпископи і духовенство – представники 12-ьох Східних Католицьких Церков Європи, серед них Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин буде переплетена щоденним служінням Божественної Літургії (Євхаристія), чим буде засвідчено багатство різноманітних літургійних традицій в Католицькій Церкві. 

Праці завершаться в неділю 17 липня Божественною Літургією в Катедрі св. Миколая з Мир.   

Список Церков свого права, які беруть участь у Зустрічі

 • Італо-Албанська Церква (єпархія Лунґро і Піана албанців в Італії)
 • Церква візантійсько-слов'янського обряду в Болгарії
 • Білоруська Греко-Католицька Церква
 • Чеська Греко-Католицька Церква
 • Апостольський Екзархат для католиків візантійського обряду в Греції
 • Греко-Католицька Церква Казахстану
 • Мукачівська Греко-Католицька Єпархія
 • Греко-Католицька Церква в Румунії
 • Греко-Католицька Церква в Сербії і Чорногорії
 • Греко-Католицька Церква в Словаччині
 • Українська Греко-Католицька Церква (Україна, Велика Британія і Ірландія, Німеччина, Італія, українські спільноти у світі)
 • Греко-Католицька Церква в Угорщині
 • Мелхітська Греко-Католицька Церква
 • Вірменська Католицька Церква (Європа)
 • Сиро-Малабарська Церква в Великобританії
 • Сирійсько-Католицька Церква в Європі

Джерело: Секретаріат Синоду УГКЦ

Пасторальне планування

Липень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4