1 липня у Гошівському монастирі відбувся четвертий міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх».

Розпочався фестиваль Божественною Літургію, яку очолив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ у співслужінні з настоятелем Кам’янець-Подільського монастиря о. Макарієм Солюком, ЧСВВ. У своїй гомілії о. Вінкентій закликав довіряти Христові, який шанує волю людини та запрошує до милосердя. «Бог за нас заплатив високу ціну і ми є визволені від всього злого, завжди маючи доступ до Його прощення. Ми часто думаємо про Бога, який лише карає, а натомість у Євангелії ми читаємо про те, що Він любить нас і закликає, щоб ми любили один одного».

Після Богослужіння на подвір’ї монастиря відбулися виступи музичних гуртів. У привітальному слові о. Вінкентій зазначив, що християнство є радісною релігією. «Вміймо радіти тим, що Бог дає», - наголосив ієромонах. Крім того, до присутніх звернувся заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічник та голова Долинської районної адміністрації Юрій Мазур. Державні службовці розповіли про вагому роль фестивалю та підкреслили духовний вимір культури.

Відтак всі присутні милувалися чарівними звуками карильйону, які вигравали релігійні й народні мелодії, а також твори світової класики. Це стало можливим завдяки грі заслуженого артиста України Георгія Черненка, кандидата мистецтвознавства Ірини Рябчун та лауреата міжнародних конкурсів Назарія Черненка. Більше того, карильйонному мистецтву навчаються учні музичних шкіл Долини, Калуша, Коломиї та Івано-Франківська, які виконали кілька творів.

 Василіяни, вбиті під час гайдамацького повстання, званого Коліївщина

На свято також завітав ансамбль ударних інструментів ARS NOVA, квартет бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та струнний ансамбль «Квардо-Корде» Івано Франківської обласної філармонії.

Учасники та гості фестивалю створили неймовірну атмосферу свята та висловили надію на майбутнє продовження такого фестивалю наступного року.

Прес-служба osbm.in.ua