У вівторок, 3 липня, в Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні відбулися збори протопресвітерів. Очолив засідання Митрополит Володимир.

Після спільної молитви до присутніх з духовним словом звернувся о. Василь Кривень – протопресвітер Черченський, який закликав роздумати над значенням та важливістю почитання Тіла і Крові Господньої. 

"Вшанування Пресвятої Євхаристії повинно бути для нас завжди на першому місці, адже немає величнішої та святішої дії", – зазначає отець-проповідник.

Згодом п. Тетяна Лапка, начальник відділу у справах національностей і релігій управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, повідомила, що 4 липня, о 14.00 в Івано-Франківській ОДА відбудеться нарада щодо порядку святкувань з нагоди 1030 років Хрещення Руси-України. Після обговорень було вирішено, що Свята Літургія відбудеться 28 липня о 12.00 годині біля Архікатедрального та Митрополичого собору Воскресіння Христового.

Відтак пані Галина Гришко розповіла про деталі вступу на катехитичний-педагогічний факультет, зазначивши, що прийом документів триватиме з 6 по 30 серпня.

В свою чергу, о. Євген Андрухів коротко ознайомив присутніх з діяльністю Комісії сакрального мистецтва Івано-Франківської Архієпархії та заохотив всіх, хто планує будувати чи реконструювати храми, звертатись до вищезгаданої інституції.

У Гошеві відбувся IV фестиваль карильйонного мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх» [ВІДЕО]

Також о. Андрій Чорненко представив програму Всеукраїнської Патріаршої прощі до чудотворної ікони Матері Божої, що в с. Крилос, яка відбудеться 4-5 серпня 2018 р. Традиційно вона розпочнеться у суботу, молитвою Божественної Літургії одночасно в Івано-Франківську, Калуші та Бурштині. Власне з цих трьох напрямків і вирушать паломники пішою ходою до святого місця. У Крилосі на них чекають нічні чування та мистецька програма.

∙ Молитовно та урочисто у Франківську відкрили нову святиню

Центральні ж урочистості розпочнуться у неділю, 5 серпня, коли молільники зустрічатимуть Отця і Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава. Предстоятель очолить Архієрейську Божественну Літургію, яка цьогоріч розпочнеться о 9:00 год. Про всі інші деталі буде повідомлено згодом.

Наступні збори – 31 липня 2018 року.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ