Сьогодні, 28 липня, коли наша Церква вшановує пам’ять  св. рівноапостольного князя Володимира Великого, Україна відзначає 1030-річчя хрещення Київської Русі. В цей день, прийнято в часі Божественної Літургії здійснювати Чин відновлення хресних обітів. Такий звичай, як ми повідомляли раніше, у 2006 році в Українській Греко-Католицькій Церкві запровадив тодішній Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Любомир. Відтоді щороку в усіх храмах в Україні та в усьому світі вірні після Літургії відновлюють свої хресні обіти.

В Івано-Франківську врочисті богослужіння очолив Митрополит Володимир Війтишин в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового. На спільну молитву з нагоди цього свята зійшлось близько тисячі вірних та чимало духовенства, як з Івано-Франківської Архієпархії, так і з Коломийської Єпархії.

Про великий дар віри, який наш народ отримав завдяки старанням князя Володимира Святославовича у своїй проповіді роздумував наш Митрополит.

«Роздумуючи над минулим і сьогоденням, дякуємо Богові за цей великий дар святої віри для нашого народу, а святому Володимирові за те, що він пізнав Божу ласку і втілив у життя великі Божі плани - Хрещення Руси-України», - розповів Владика.

Він, зокрема, пригадав присутнім історію нашої країни, наголошуючи на тому, що св. Володимир прийняв святу Віру і Візантійський обряд у 988 р., власне тоді, коли ще не було поділу на Римську та Грецьку Церкву (Католицьку і Православну – ред.).

«Мусимо пам'ятати, що віра і церква тоді була однією, єдиною і неподільною, так як її заснував Ісус Христос», - наголосив Проповідник.

Окрім того, Митрополит Володимир в особливий спосіб виокремив ключову роль та колосальну заслугу того, що наш народ прийняв великий дар християнської віри, святого князя Володимира.

«Історики називають Володимира – Великим, народ назвав його – Володимир Красне Сонечко, а Церква величає його – святим і рівноапостольним», - зазначив Архієрей.

Не випадково у стихирах вечірні сьогоднішнього свята є чимало порівнянь св. Володимира та св. царя Константина, який також у свій час дав свободу християнам у Візантійській імперії.

«Є люди, які хотіли би сказати, що великий князь Володимир Хрестив Київську Русь примусово! Та кожен люблячий батько заставляє робити свою дитину те, що їй буде корисно, навіть якщо вона цього не хоче. Проте коли подорослішає зрозуміє, що її батько хотів їй тільки кращого. Так і ми сьогодні розуміємо, що хрестячи народ, рівноапостольний князь Володимир зробив те благо, для наступних поколінь і особисто для нас», - переконаний Владика.

На завершення Служби Божої Канцлер Івано-Франківської Архієпархії о. Віталій Федун зачитав Пастирський лист Івано-Франківського Митрополита УГКЦ Кир Володимира Війтишина присвячений молитві. Після чого присутнє духовенство та представники обласної та міської рад, а також чимало бажаючих вірних, сердечно вітали нашого Митрополита Володимира, заносячи йому свої щирі вітання.

 У Крилосі відбуваються останні приготування до Патріаршої прощі

Відтак на площі Ринок, поруч міської ратуші, франківці спільно помолились за Україну. Її екуменічно провели представники всіх християнських конфесій міста. Опісля духовенство освятило воду та поблагословило нею присутніх вірян.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Липень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4