Єпископи Української Греко-Католицької Церкви в рамках Синоду Єпископів УГКЦ, який триває у Львові-Брюховичах 2-12 вересня 2018 року, 6 вересня прововели день духовної віднови.

Проводити день духовної віднови є вже традицією для членів Синоду. Щороку запрошений реколектант сам обирає тему, над якою розважають єпископи. Реколектаном цього дня для владик став о. д-р Юрій Щурко.

Як розповів о. Юрій у коментарі Департаменту інформації УГКЦ, тему для дня духовної віднови він вибрав за кілька місяців до Синоду, надихнувшись лекцією проповідника Раньєро Канталамессе. «Якось мене дуже вразила одна конференція Раньєро Канталамессе, – поділився священик, – де він, говорячи про Богородицю, говорив дуже просто, біблійно і зрозуміло для мене. І показав, що та, яку ми вважаємо нашою покровителькою і заступницею, особлива також тим, що Вона присутня в найважливіших моментах історії спасіння. Тобто йдеться про воплочення Божого Слова, якого без Неї не було б. Вона присутня в час Пасхальної тайни, бо стоїть під хрестом, присутня і в день П’ятдесятниці разом з апостолами, очікуючи зіслання Святого Духа».

За його словами, Раньєро Канталамессе показав на прикладі позиції Богородиці в ті три різні моменти історії спасіння, що Вона втілює найбільші Божі чесноти: віру у воплочення, надію в час Пасхальної тайни, стоячи під хрестом, і любов у час П’ятдесятниці.

«Я собі подумав, що духовна віднова – це не семінар чи конференція, а те, що ми, як християни, повинні переживати щодня і що б нам у собі варто відновити: нашу віру, нашу надію і нашу любов. І Вона, яка є Матір’ю Слова, Учителькою Слова і водночас найкращою Ученицею Господа, могла б бути нам дуже добрим прикладом», – сказав о. Юрій Щурко.

 Члени Синоду Єпископів УГКЦ помолилися до Святого Духа та склали присягу

Як розповів священик, під час віднови владики прочитають три послання апостола Павла. «Таким чином ми знову підходимо до тем, які є центральними для розважань. Для приватного читання буде запропоновано Послання до галатів про віру, Перше послання апостола Петра про християнську надію. До речі, це найкращий текст у Новому Завіті, який говорить нам, як у цьому ворожому складному світі бути вірним Господу. Третє буде послання про любов від Івана, яке навчає нас, як жити і що означає християнська любов. Не емоції, а конкретне ставлення до свого ближнього», – поділився проповідник.

Сам день духовної віднови розпочався з «Lectio Divina», читання Святого Письма, «аби в такий спосіб бути причасними до прадавньої практики Церкви, починаючи від отців пустельників і до сьогодні, аби слухаючи і переживаючи Боже Слово, могти бути добрим інструментом у руках Господа». Сам метод Lectio Divina, пояснив о. д-р Юрій Щурко, це практика, коли після молитви і втихомирення серця ми читаємо якийсь текст, роздумуємо над цим текстом під кутом, що він для нас означає сьогодні. А потім молимося тим текстом, аби надалі дивитися на світ через призму Божого Слова і відтак свідчити його не стільки своїми вустами, як своїм життям.

А оскільки кожен єпископ у своїй єпархії є учителем у вірі, то потрібно самому глибоко пережити те, чим він ділиться з вірними.

Департамент інформації УГКЦ

Пасторальне планування

Липень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4