3 жовтня 2018 року Святою Месою, яку було відслужено на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск відкрив Синод Єпископів про молодь, закликаючи усунути бар’єри, які відділяють Церкву від молоді, та вийти поза межі схем і звичок.

Як ми повідомляли, у роботі XV Генеральної асамблеї Синоду Єпископів від Української Греко-Католицької Церкви беруть участь Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, та владика Браєн (Байда), Єпарх Саскатунський (Канада), якого Синод Єпископів УГКЦ обрав делегатом від Української Греко-Католицької Церкви.

Загалом у Синоді візьмуть участь 267 ієрархів, а серед слухачів будуть 34 представники молоді від 18 до 29 років. Уперше на Синод приїхали два єпископи з КНР. Їхня участь стала можливою завдяки підписанню Тимчасової угоди між Святим Престолом і КНР.

Розпочинаючи проповідь під час Святої Меси з нагоди відкриття Синоду Єпископів на тему «Молодь, віра і розпізнання покликання», що триватиме у Ватикані до 28 жовтня, Папа Франциск закликав Святого Духа, щоб у цей «момент благодаті», яким є Синод, «відновити в пам’яті та оживити Господні слова», наново збуджуючи «запал і захоплення Ісусом. Адже ми знаємо, що наша молодь здатна пророкувати і має бачення залежно від того, як ми, тепер дорослі чи літні люди, спроможні мріяти й таким чином впливати та ділитися мріями й надіями, які несемо у своїх серцях. Про це повідомляє інформаційний портал www.vaticannews.va.

∙ Селфі з Патріархом? - Жодних проблем

Святіший Отець молився до Святого Духа, щоб Синодальні Отці не дозволили, аби їх змогли пригнітити «пророки лиха та нещастя» чи власні «обмеження помилки й гріхи», але були спроможні «знайти простір, який запалює серце й розрізняти шляхи Святого Духа».

Тепло прийнявши двох єпископів КНР, що «вперше можуть взяти участь у Синоді»,  адже «завдяки їхній присутності єдність усього єпископату з Наступником святого Петра є ще більше явною», Святіший Отець висловив сподівання, що це «нове церковне зібрання» зможе «розширити горизонти, відкрити серця і оновити структури, які сьогодні нас сковують, відокремлюють і віддаляють від молоді».

 В Івано-Франківську урочисто відкрили нову релігійну крамницю [ФОТО + ВІДЕО]

Папа Франциск звернувся до синодальних отців із закликом «слухати одні одних, щоб разом розрізняти те, чого Господь сподівається від своєї Церкви», а це вимагає бути уважними й не вчиняти першорядним те, що є другорядним, і другорядним те, що є важливим.

За словами Святішого Отця, потрібно «слухати Господа, щоб почути разом із Ним волання Божого люду; слухати людей, разом з ними дихати волею, до сповнення якої нас закликає Господь». «З ентузіазмом будуйте світ, кращий від теперішнього», – сказав Папа.

Святіший Отець завершив свою проповідь словами: «Синодальні отці, Церква дивиться на вас з довір’ям і любов’ю». 

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку владика Браєн (Байда), після Меси, вітаючись із Папою Франциском, Блаженніший Святослав сказав: «Україна молиться за вас, Святіший Отче!», а Папа відповів: «Я молюся за Україну!»

Департамент інформації УГКЦ

Пасторальне планування

Травень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2