З нагоди пам’яті святого Франциска Асизького – покровителя екологів, Івано-Франківська духовна семінарія долучилася до ще однієї екологічної ініціативи Екобюро – запровадження системи роздільного збору відходів. Майбутні душпастирі та їхні наставники від сьогодні мають змогу, з думкою про навколишнє середовище, розділяти тверді побутові відходи на наступні фракції: скло темне, скло світле, папір та ПЕТ-пляшка.

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки тісній співпраці Бюро УГКЦ з питань екології з адміністрацією Івано-Франківської архієпархії, ректоратом ІФДС та місцевим підприємством зі збору вторинної сировини.

18 жовтня в каплиці ІФДС відбулася конференція, на якій перед семінаристами було представлене питання правильного поводження з відходами та важливість бережливого ставлення до природних Божих дарів. Референт Екобюро в Івано-Франківській архієпархії о. Михайло Дзуль порушив перед присутніми декілька ключових питань:

  • Чому так гостро стоїть питання поводження з відходами в Україні?
  • Як зробити так, щоб стало менше сміття?
  • Чому потрібно збирати, розділяти і як правильно сортувати відходи?

З допомогою мультимедійної презентації священик доносив до семінаристів правду про те, що маленькі екологічні кроки, як наприклад, роздільний збір відходів, – це вияв мудрості, ощадливості, любові до рідного краю та свідчення християнської віри в Бога Творця. «Важливо є свідчити свою віру не тільки через молитву, проповідь, але й через свою свідомість, культуру, добрий особистий приклад та відповідальне ставлення до природи» – наголосив о. Михайло. Також семінаристи мали змогу переглянути короткий сюжет про реалізацію подібного проекту та побачити реальні його плоди.

Ефективно працювати з проектами навчали в Івано-Франківську працівників єпархіальних структур УГКЦ

Після презентації семінаристи мали змогу поспілкуватися на дану тематику та отримати відповіді на практичні питання щодо поводження з відходами.

Джерело: ecoburougcc.org.ua