Сьогодні, 27 листопада, минає 95-та річниця з Дня народження Владики Софрона Мудрого. З цієї нагоди в Івано-Франківську відбудуться урочистості з нагоди вшанування його пам’яті.

Своїми спогадами про світлої пам’яті Владики Софрона вирішив поділитися і Митрополит Володимир Війтишин.

«Я проживав з Владикою Софроном в одному домі більше 10 років. Ми зустрічалися з ним щодень. І перше, що хотів би засвідчити про нього, це те, що Владика Софрон був мужем молитви. Перша зустріч щодня, яка у нас з ним була – це зустріч у нашій богослужбовій каплиці на Божественній Літургії», - згадує Митрополит Володимир.

За словами Архієрея, Владика Софрон це робив постійно і щодня, а після Служби Божої Владика постійно промовляв Церковне правило: Утреню, Часи, Обідницю, Вечірню, Повечір’я, Північну.

Анонс! Відбудуться урочистості з нагоди вшанування пам’яті Владики Софрона Мудрого

«Владика, як кожне з нас може пам’ятати, багато писав, багато читав – і тим прислужився для нашої Церкви, для нашої Івано-Франківської Архієпрахії», - вважає Митрополит.

Він також згадує, що коли Владика Софрон повернувся до нас, на Івано-Франківщину, він вже був знаною людиною, адже його знали в цілому світі як ректора колегії св. Йосафата в Римі, як багатолітнього очільника Радіо Ватикану.

«Ми з його голосом виростали, адже до храму не можна було йти і тільки по радіо з Ватикану, мали можливість молитися Святу Літургію і проповідь саме Владики Софрона», - згадує Митрополит Володимир.

Архієрей також зазначає колосальний вклад світлої пам’яті Владики Мудрого в розбудову та розвиток структур Івано-Франківської єпархії.

«Владика прийшов до нас в тих 90-х роках, коли, як знаємо, Церкві потрібно було вставати на ноги, адже вона щойно вийшла з підпілля і не було нічого. Духовна семінарія, резиденція, постання Духовного інституту-академії – це праця насамперед Владики Софрона. Він дійсно був нашим Владикою і всі ми його дуже поважали, шанували, як справді доброго батька, як людину доброго серця, як великого учителя Церкви. Ми завжди будемо йому вдячні за ту його велику любов, велику пошану і все, що він зробив для нашої Архієпархії, для нашого народу, а також для нашої Батьківщини-України», - каже Митрополит.

Пригадуємо, що Владика Софрон Мудрий провадив Івано-Франківською Єпархією УГКЦ з 1997 по 2005 р.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ