Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ пропонує Вам пригадати чим жив християнський світ в перший тиждень лютого – у нашій новій постійній рубриці #7Днів. Дізнайтеся про найважливіші події з життя Церкви в світі, Україні, нашій Митрополії та, звісно ж, Архієпархії.

Новини Вселенської Церкви

Загалом цей тиждень в Католицькій Церкві проходив під враженнями справді історичної події – візиту Глави Католицької Церкви Папи Франциска до Об’єднаних Арабських Еміратів. Візит тривав від 3 до 5 лютого та запам’ятався цілим рядом цікавих зустрічей та заяв. Про них зараз детальніше.

Місцем зустрічі Папи Франциска з Мусульманською Радою Старійшин стала знаменита Велика мечеть шейха Зайда. Це одна із шести найбільших мечетей у світі, названа в честь засновника та першого президента ОАЕ, який похований поруч місця культу. Спорудження мечеті розпочалось 1996 року, а офіційне відкриття мечеті відбулось 2007 року.

В спільній молитві з Папою взяло участь понад 180 тисяч католиків. Зворушлива зустрічі католиків понад 100 національностей з Папою, який вперше ступив на землю Аравійського півострова та відслужив тут Святу Месу. Католики становлять 10% населення ОАЕ, майже всі вони є трудовими мігрантами, адже Емірати – це країна, в якій можна проживати лише тимчасово. В Об’єднаних Арабських Еміратах проживає понад 11 тисяч громадян України, що мають тимчасовий дозвіл на проживання. Перша громада УГКЦ була створена в ОАЕ 2014 року.

Під час міжрелігійного форуму на тему братерства, що відбувся в Абу-Дабі за участі Папи Франциска, було підписано спільну декларацію, якою, зокрема, рішуче засуджено тероризм і насильство. Ствердивши, що «віра спонукає віруючого бачити в іншій особі брата, якого слід любити та підтримати», у вступній частині зазначається, що цей документ запрошує всіх людей «які носять у своєму серці віру в Бога та віру в загальнолюдське братерство», єднатися та спільно трудитися на користь миру. Папа та Великий Імам промовляють «в ім’я Бога, Який створив всіх людей однаковими в правах, обов’язках та гідності», «в ім’я невинного людського життя, яке Бог заборонив убивати», в ім’я бідних, сиріт і вдів, біженців та жертв воєн і переслідувань. Аль-Азгар та Католицька Церква декларують, що «обирають культуру діалогу як шлях, спільну співпрацю – як стиль поведінки, взаємне пізнавання – як метод і критерій», - йдеться у документі.

Досить цікаві роздуми на цю тему у своїй редакторській колонці представив Андреа Торніеллі, Редакційний директор Дикастерії в справах комунікації. В ній він ділиться роздумами про значення підписання спільної історичної декларації Папою Франциском та Великим Імамом Аль-Таїбом, розглядаючи подію у світлі попередніх понтифікатів. Вісімсот років після зустрічі святого Франциска з Ассізі з султаном Аль-Камілем Папа, що носить ім’я Ассизького святого, представляється «братам мусульманам» як «віруюча людина, спрагла миру» та разом з Великим Імамом Аль-Азгар Ахмадом Аль-Таїбом підписує Декларацію, яка позначить не тільки історію взаємостосунків між християнством та ісламом, а й саму історію ісламського світу.

Святіший Отець щасливо повернувся до Риму та вже виступив із двома промовами. Він, зокрема, висловив співчуття з приводу трагедії біля Багамських островів, а також приймаючи на аудієнції в четвер, 7 лютого 2018 р., керівництво та персонал римської в’язниці “Regina Coeli” з їхніми родинами, він зазначив, що в’язниця повинна бути не лише місцем покарання, але лабораторією надії. До слова, у цьому пенітенціарному закладі Папа минулого року у Великий Четвер відслужив Святу Месу зі зворушливим обрядом вмивання ніг.

Джерело: Vatican News

Новини УГКЦ

До новин Української Греко-Католицької Церкви.

Цей тиждень в житті України розпочався з Чину введення на престол Митрополита Епіфанія, очільника Православної Церкви України, на якому були присутні Блаженніший Святослав та владика Богдан Дзюрах. В одному із останніх коментарів Глава нашої Церкви зазначав, що саме в Україні вимальовується цікава перспектива для вселенського екуменічного діалогу в контексті нових можливостей. Адже сьогодні між Католицькою та Православною Церквами відбувається інтенсивний діалог.

Як ми повідомляли минулого тижня, Паризька єпархія розпочала VIII сесію єпархіального собору. Він тривав до суботи, коли, власне, за григоріанським календарем відзначали празник Стрітення Господнє. З цієї нагоди Владика Борис Ґудзяк підсумував роботу собору Паризької єпархії.

30-31 січня 2019 року в Києві відбувся тренінг для директорів регіональних Карітасів зі всіх куточків України. Тренінг стосувався стратегічного планування та управління персоналом НУО.

Без сумніву – слова «єдність» та «об’єднання» на рубежі 2018 – 2019 років стали ключовими в українському медіапросторі і не лише релігійно-церковному. Надання томосу українському Православ’ю подія, до якої йшли віддавна і долаючи чимало перепон, вона справді доленосна і всю її важливість можна буде осягнути щойно за кілька чи кільканадцять десятиліть, тому більше йдеться в різних статтях журналістів та експертів про огляд зі Стамбулу й Києва чи певні припущення, а що буде якщо… Саме питанням єдності та об’єднання присвячений черговий номер «Патріярхату».

Тим часом у Львові провели робочу зустріч Синодальної редакційної групи щодо перекладу українською мовою Псалтиря та Літургії. “Торік Синод ухвалив рішення створити редакційну колегію єпископів, які будуть підготовляти тексти, які Патріарша літургійна комісія переклала. Редакційна комісія остаточно мусить все підготувати до друку для апробації єпископів для Синоду”, — зазначив владика Гліб Лончина.

У середу Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю польській Католицькій агенції інформаційній заявив, що у Центральній та Східній Україні є великий інтерес до УГКЦ. На його думку, зауважив, УГКЦ переживає бурхливий розвиток як інституція, і потреби, з якими зіштовхується Церква, перевершують її можливості. Як приклад, Глава Церкви навів ситуацію з УГКЦ у Краматорську, у прифронтовій зоні. Краматорськ був окупований росіянами, а пізніше – звільнений українською армією. Нещодавно священика УГКЦ на зустрічі з неурядовими організаціями запитали, коли УГКЦ матиме тут католицьку школу.

∙ А на завершення цього тижня, з’явилася ще одна цікава новина - завдяки сприянню Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Патріаршої курії УГКЦ і за дорученням Синоду Єпископів УГКЦ побачив світ путівник для родин військових, які перебувають у зоні бойових дій. Це видання є частиною просвітницького служіння і містить практичні психоосвітні пояснення.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Новини Івано-Франківської Митрополії

І до новин Івано-Франківської Митрополії, а точніше двох єпархій, які входять до неї – Коломийської та Чернівецької.

На вихідних у Коломиї відбувся XIV різдвяний фестиваль “Ой радуйся, земле!”. Для участі у фестивалі творчі колективи проходили електронну реєстрацію. Охочих долучитися до святкового дійства, в цьому році, було 26.

5 лютого у БФ “Карітас Коломия” відбулася зустріч в межах реалізації проекту “Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні”. Першу зустріч зі священиками очолив Преосвященний Владика кир Василій (Івасюк). На неї також з’їхалися священики Коломийської та Чернівецької єпархій, які згідно попереднього опитування, готові до впровадження такої стратегії на парафіях.

Цього ж дня у концертній залі “Габсбург” Мистецького центру “Світовид” відбулось відкриття виставки ікон-картин Богородиці відомого українського митця Олександра Охапкіна. За допомогою цієї виставки організатори хотіли привернути увагу до давньої української ікони.

Джерело: Прес-служба Коломийської єпархії

 Найважливіше за тиждень з Івано-Франківської Архієпархії

Цей тиждень в нашій Архієпархії розпочався з віднови духа для семінаристів ІФДС. Реколекції проводила с. Віталія Іванюк, ЗСМ. протягом двох днів акцентувала увагу на зустрічах Христа і Симона Петра, беручи за основу євангельський уривок, який пропонує євангелист Лука.

Наближається празник Стрітення Господнього, а тому ми мало-помалу прощаємось із колядою. Так на вихідних одразу 2 громади Івано-Франківська влаштували розколяду. До слова, їх обидвох відвідав наш Митрополит Володимир. Спершу з колядою прощалась громада храму св. Великомученика Юрія, що в с. Угорники. А опісля – парафія Преображення Господнього, що в мікрорайоні Пасічна.

Також цього тижня продовжилось навчання в Інституті Постійної Формації Івано-Франківської Архієпархії. Темою засідань було "Соціальне служіння в УГКЦ", з якою присутніх ознайомив Синкел соціального служіння та директор БФ "Карітас Івано-Франківськ" о. Володимир Чорній.

Не менш насиченим виявився і вівторок. Вранці вперше у 2019 році відбулися збори протопресвітерів, які очолив їх Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

А опісля, Владика також відвідав виставку репродукцій світлин на тему  «Володимир Стернюк – монах, єпископ, Місцеблюститель Престолу  Греко-Католицької Церкви», присвячену  30-тій річниці легалізації УГКЦ та 112-тій з дня народження Митрополита.  Виставка стала результатом дослідження учениці 11 класу Сеньків Анастасії життя та діяльності Місцеблюстителя УГКЦ.

Джерело: Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

 Анонси!

21 лютого у гірськолижному курорті “Буковель” відбудуться міжєпархіальні змагання з лижного спорту серед священнослужителів.

11 лютого 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Християнська педагогіка в іменах та освітньо-виховних ідеях». Початок конференції – в 11:00 за адресою: місто Івано-Франківськ, вулиця Софрона Мудрого (колишня Гарбарська), 22, 8 поверх, великий конференц-зал.

 


Таким багатим на різні події видався цей тиждень. Дякуємо Богу за прожитий час та бажаємо всім гарних вихідних!

З Богом!

Пасторальне планування

Серпень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1