Як відомо, з ініціативи Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира (Війтишина) та у співпраці з Івано-Франківською обласною спілкою журналістів Національної спілки журналістів України (НСЖУ) у 2017 році було засновано щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію серед журналістів, які звершують свою діяльність на території Івано-Франківської Митрополії УГКЦ (Івано-Франківська та Чернівецька області).

Метою проведення конкурсу є заохочення журналістів з боку Церкви до пропагування духовних і моральних цінностей у житті сучасної людини, сім'ї та суспільства.

Цьогоріч Митрополичою премією відзначатимуться оригінальні творчі набутки журналістів, опубліковані (оприлюднені) впродовж 2018 року в засобах масової інформації, а також ті, що вийшли окремими виданнями й утверджують високі гуманістичні ідеали, сприяють духовному становленню суспільства, показують історичні віхи розвитку Церкви, професійно та неупереджено висвітлюють питання міжконфесійної злагоди.

Конкурс проводиться у двох номінаціях: окремо для журналістів церковних і окремо для журналістів світських ЗМІ. Ухвала про визначення лауреата буде винесена комісією таємним голосуванням. Після цього вона буде оприлюднена у засобах масової інформації. Журналістам, удостоєним премії, Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин вручить Дипломи та грошові винагороди (один переможець від церковних та один – від світських ЗМІ).

Матеріали на здобуття премії слід надіслати до 15 березня поточного року на адресу: м. Івано-Франківськ, пл. А. Міцкевича, 5А, Видавництво «Нова Зоря», з поміткою «На Митрополичу премію». Для більш детального ознайомлення з умовами конкурсу пропонуємо ознайомитись із нижчеподаним «Положенням про обласний щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію». 

 


Положення про обласний щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію за 2018 рік 

 1. Обласний щорічний творчий конкурс на Митрополичу премію серед журналістів (далі – конкурс) проводиться з ініціативи Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ. Премією відзначаються оригінальні творчі набутки журналістів, опубліковані (оприлюднені) впродовж 2018 року в засобах масової інформації, а також ті, що вийшли окремими виданнями й утверджують високі гуманістичні ідеали, сприяють духовному становленню суспільства, показують історичні віхи розвитку Церкви, професійно та неупереджено висвітлюють питання міжконфесійної злагоди.
 2. Висунення кандидатів на здобуття премії проводяться авторами самостійно або творчими спілками, редакціями засобів масової інформації, громадськими організаціями культурно-мистецького спрямування, навчальними закладами.
 3. На здобуття Митрополичої премії подаються

            – заява учасника конкурсу або клопотання творчої спілки, редакції засобу масової інформації, громадської організації культурно-мистецького спрямування, навчального закладу про присудження премії з короткою характеристикою публікації (роботи) та його автора;

            – примірник публікації (роботи) на матеріальному та електронному носієві з підтвердженням його оприлюднення.

 1. Лауреатам виплачується грошова премія, розмір якої визначається щороку Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським УГКЦ.
 2. Матеріали на здобуття премії слід подати до 15 березня поточного року, з поміткою «На Митрополичу премію» на адресу м. Івано-Франківськ, пл. А. Міцкевича, 5А.
 3. Розгляд, обговорення та оцінку матеріалів, поданих на здобуття премії, здійснює комісія. Кількісний і персональний склад комісії затверджує Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ.
 4. Головними критеріями визначення переможців є: творчий підхід, креативність, достовірність викладених фактів, неупередженість, об’єктивність; дотримання норм моралі та журналістської етики; участь у медіа-заходах, запропонованих організаторами.
 5. Ухвала про визначення лауреата виноситься комісією таємним голосуванням, затверджується Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським УГКЦ й буде оприлюдненою у засобах масової інформації області.
 6. Журналістові, удостоєному премії, вручається Диплом «Лауреат Митрополичої премії (ім’я, прізвище)» та грошова винагорода.
 7. У разі втрати чи псування Диплома дублікат не видається.
 8. Дипломи та грошові премії вручає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ.
 9. У разі відзначення Митрополичою премією колективу авторів, усім лауреатам видаються Дипломи, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.

Пасторальне планування

Лютий 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1