Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ продовжує пригадувати вам чим жив християнський світ протягом тижня, що минає. Пропонуємо вам дізнайтеся про найважливіші події з життя Церкви у світі, Україні, нашій Митрополії та, звісно ж, Архієпархії вже сьогодні.

Новини Вселенської Церкви

Джерело: Vatican News

∙ Цього тижня у житті Вселенської Церкви відбулося кілька важливих подій, зокрема – відзначення  80-ї річниці обрання Папи Пія XII, який, що цікаво, був обраний на Петровий Престол у день свого народження: 2 березня 1939 року. З цієї нагоди, Папа Франциск повідомив, що через рік Ватиканський секретний архів відкриє доступ до документів, що стосуються понтифікату Пія XII.

∙ Окрім того, цього тижня, у середу, в Римо-Католицькій Церкві розпочався Великий Піст. Папа Франциск зробив кілька тематичних виступів. Зокрема, 6 березня, він згідно з давнім звичаєм прибув на Авентинський пагорб Риму, аби розпочати цей період літургійного року разом з монашими спільнотами. Коментуючи літургійні читання, Папа зазначив, що нашим покликанням є палати, а не згаснути як попіл.

∙ Також цього тижня Папа прийняв Президента Центральноафриканської Республіки. Провідною думкою переговорів було національне примирення та відбудова країни, з окремим посиланням та роль католицьких структур в суспільстві.

∙ Цікавим матеріалом для наших роздумів, стала також публікація про нові статистичні дані про Католицьку Церкву. Згідно з новими статистичними довідниками Церкви, кількість католиків у світі зросла на 1,1%. Зростає кількість осіб, задіяних в душпастирську діяльність, натомість зменшується кількість священиків і семінаристів.

∙ Окрім того, стала відомою провідна тема 105-го Всесвітнього дня мігрантів і біженців, що відзначатиметься в неділю, 29 вересня 2019 року. Вона звучатиме так: «Не йдеться лише про мігрантів».  «Обираючи цю тему, – читаємо в комюніке, – Папа Франциск мав на меті звернути увагу на те, що його заклики на користь мігрантів, біженців, переміщених осіб та жертв торгівлі людьми потрібно розглядати в контексті його глибокого занепокоєння про всіх мешканців екзистенційних периферій. Голодний, спраглий, чужинець, нагий, хворий і в’язень, який сьогодні стукає в наші двері, – це Сам Христос, що просить, аби Його зустріли і підтримали».

∙ Серед іншого, Папа також цього тижня зустрівся з учасниками семінару, на який Папська Комісія Латинської Америки зібрала молодих політичних лідерів з цього регіону. В своєму виступі він висловився за необхідність оновленої присутності католиків у політиці.

∙ У четвер стала відомою програма Апостольської подорожі Папи до Болгарії та Північної Македонії, що триватиме від 5 до 7 травня 2019 року. Апостольська подорож Святішого Отця до Болгарії та Північної Македонії пройде в екуменічному та міжрелігійному ключі

Новини УГКЦ

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

∙ Тиждень в житті нашої Церкви розпочався з інформації про візит Всеукраїнської ради Церков до Ізраїлю. В складі Ради також перебуває Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Програма візиту передбачає офіційні зустрічі членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Президентом Держави Ізраїль, спікером Кнесета (парламенту), а також з іншими ізраїльськими політиками та релігійними діячами. На думку Патріарха Святослава, для України та для представників релігійних організацій є надзвичайно важливо, щоб в Ізраїлі розуміли наш біль.

∙ Також у понеділок стало відомо, що ПМВ і УКУ спільно сформують духовно-формаційні програми для священиків і семінаристів. Згідно з рішеннями Синоду Єпископів УГКЦ, ПМВ доручено у співпраці з УКУ підготувати програми в рамках постійної священичої формації для щорічних семінарів священиків, які працюють за кордоном, та для спецкурсу місійного служіння для вихованців семінарій УГКЦ.

∙ Тим часом, у Львові вперше молодіжні християнські спільноти змагалися за «Кубок радості». Подія мала символічну назву - «Кубок радості». У поєдинку взяли участь п’ять команд, які вийшли у фінал. «Дуже багато святих вміли радіти і вміли жартувати. Ми хочемо перейняти в них цю естафету по дорозі до нашої радості. Радіючи, хочемо щось добре на тій землі робити і про це свідчить цей чудовий логотип «Кубка радості», - сказав на відкритті заходу владика Володимир Груца.

∙ А ось Василіанський монаший хор «Deisis» в цих днях випустив шість нових творів релігійного характеру. Авторами є відомі композитори – Олександр Кошиць, Дмитро Бортнянський, ігумен Силуан та ін. Послухати нові записи хору «Deisis»  можна на сайті провінції Найсвятішого Спасителя в Україні https://osbm.in.ua/

∙ Цього тижня, 5-6 березня українські католицькі єпископи США зустрілися у Філадельфії з новопризначеним Митрополитом і Архиєпископом Борисом Ґудзяком. Упродовж цілоденного засідання єпископи обговорювали план проведення урочистих заходів з нагоди інтронізації, яка відбудеться 4 червня в катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії. У підсумку була випрацювана цілотижнева програма, яка охоплює період з 2 по 9 червня.

∙ І на завершення тижня – 8 березня, вийшла цікава публікація, в якій наведено думки Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава, які він висловив у книжці «Діялог лікує рани», стосовно Львівського псевдособору 1946 р. До слова він відбувся саме 8 березня. Зокрема, Блаженніший пише: «Цілу ніч священики сповідали один одного, бо думали, що наступного дня всіх уб’ють».

Новини Івано-Франківської Митрополії

Джерело: Прес-служба Коломийської єпархії

Джерело: Прес-служба Чернівецької єпархії

І до новин Івано-Франківської Митрополії, а точніше двох єпархій, які входять до неї – Коломийської та Чернівецької.

∙ Цього тижня, у Коломиї розпочнеться будівництво дзвіниці з інсталяцією звуку біля церкви св. Йосафата. 1 березня єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) у присутності місцевого духовенства освятив місце під будівництво та заклав капсулу.

∙ 7 березня Преосвященний владика Василій (Івасюк) відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці, що в селі Яківка, Обертинського протопресвітеріату. Єпископ очолив Заупокійну Літургію на 40-й день після смерті священнослужителя Коломийської єпархії за о. Михайла Халабарчука. Спільно з владикою співслужили: єпарх Чернівецький кир Йосафат (Мощич). Після Літургії Преосвященні владики разом зі священнослужителями відслужили панахиду за упокій душі о. Михайла у храмі та на його могилі.

∙ Цього ж дня, в Отинії провели виховний захід “Вода – це життя”, де закликали берегти Боже творіння.

∙ Тим часом, тиждень у Чернівецькій єпархії розпочався з радісної події - Владика  Йосафат Мощич у неділю очолив Архієрейську Літургію, під час якої уділив ієрейські свячення для двох випускників Івано-Франківської духовної семінарії. Нововисвячені ієреї: Віталій Лаврись та Наразій Шпак назавжди запам’ятають цей день, а ми, свою чергу, просимо Всемилоситивого Господа благословення для новоієреїв Назарія та Віталія на шляху їхнього священичого служіння!

∙ Також 4 березня легендарному українському композитору Володимиру Івасюку, який народився на Буковині, могло виповнитися 70 років. Святкування роковин запланували в Кіцмані, Чернівцях та Львові, де жив Володимир. З нагоди урочистостей було організовано тематичну виставку, яку відкрив Єпископ Чернівецький преосвященний Йосафат Мощич.

Найважливіше за тиждень з Івано-Франківської Архієпархії

Джерело: Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

∙ Тиждень в нашій Архієпархії розпочався з продовження навчання наших душпастирів в Інституті Постійної Формації Івано-Франківської Архієпархії. Цього разу темою засідань було "Катехитичне служіння в УГКЦ", з якою присутніх ознайомив ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії та відповідальний за катехитичне служіння Київської Архієпархії о. ліц. Петро Жук. Співдоповідачем даної програми був заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ пан Назар Дуда

∙ А ще в суботу, для прес-секретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський провів франківських семінаристів тренінг на тему: «Покликані до служіння в мережі». Доповідач представив інструменти та способи написання різноманітних видів повідомлень (прес-реліз, анонс, інтерв'ю). Особливо наголосив на праці в соцмережах, оскільки сучасне покоління читачів більшим чином отримують інформацію із цих джерел.

∙ Тим часом, у вівторок, в Архієпархіальному управлінні відбулись збори протопресвітерів. Цього разу, Очолив їх Синкел у справах духовенства і священичих родин митр. прот. Олег Каськів. Після обговорень найважливіших питань та запланованих виступів, ми також дізналися дату проведення традиційної Хресної Дороги – 14 квітня.

∙ Приємною несподіванкою для цілого Прикарпаття, стала новина про те, що кухар духовної семінарії з Івано-Франківська потрапила до шоу “МайстерШеф”. Надія Борис стояла біля витоків створення оновленої кухні Духовної семінарії УГКЦ, куди її запросити все облаштувати для їдальні. Каже, що щодня чує по 150-170 разів “Дякую!”. А готує не тільки для семінаристів, але й для поважних владик із України і з-за кордону.

∙ Також цього тижня відбулася чергова пастирська візитація в Єзупільському протопресвітеріаті. Комісія провізитувала стан церковного та літургійного життя парафії, розглянула питання молодіжного апостоляту та потреби церковної спільноти.

∙ А в Івано-Франківську у рамках ліцензіатського навчання з канонічного права при Люблінському Католицькому Університеті, триває другий рік даної програми. На чергових заняттях, що відбуваються цього тижня, студенти із різних єпархій, монаших чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні вивчають "Prawo kanoniczne" і "Prawo wyznaniowe". 

∙ В цих днях також минула 70-а річниця з дня народження засновника та першого ректора Університету Короля Данила, академіка митр. прот. Івана Луцького. З цієї нагоди на фасаді університету Короля Данила доктору юридичних наук, професору, засновнику та ректору навчального закладу відкрили анотаційну дошку. У 1997 році о. Іван Луцький заснував перший Приватний вищий навчальний заклад Івано-Франківська – університет Короля Данила.

∙ І на завершення тижня священики Архієпархіального управління приємно вразили декламуванням вірша Т. Шевченка «І мертвим, і живим, і ненарожденим…». Отці відзняли ролик з нагоди 205-ї річниці від дня народження великого Кобзаря. Відео можна переглянути за посиланням – https://www.youtube.com/watch?v=hS5OMkIM_e0&feature=youtu.be

Дякуємо Богу за прожитий тиждень! Гарних всім вихідних! З Богом!

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Травень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2