У середу, 10 квітня 2019 року, у Львові, біля Патріаршого дому УГКЦ, відбулася акція озеленення – посадка магнолій та лип. У заході взяли участь священики Івано-Франківської Архієпархії, які в цей період беруть участь у реколекціях в Патріаршому домі.

Акцію «Посади дерево миру», в рамках Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння», організувало Бюро УГКЦ з питань екології за підтримки Міністерства екології.

«Ця акція була започаткована з метою привернути увагу громадськості до екологічних проблем війни на Сході України. Адже через війну страждають і гинуть не лише люди. На жаль, наслідки війни також дуже відчуває навколишнє середовище, зокрема ліс», – зазначив Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, а також розповів про інші небезпеки й загрози навколишньому середовищу. – Крім того, ціль акції – об’єднати якомога більше людей в їхніх зусиллях для збереження світу, тобто тих дарів природи, які Господь дарував нам».

За словами Володимира Шеремети, відбулося шість «хвиль» цієї акції (весна-осінь). Він наголосив, що людям варто усвідомлювати відповідальність за світ, в якому ми живемо. Тому такі ідеї варто поширювати іншим.

«Ми маємо цю нагоду разом (в продовження свята Благовіщення) засвідчити духовне споріднення з Главою Церкви», – заявив о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії. Він згадав про жертводавців, які здійснили великий внесок для розвитку Патріаршого дому.

Учні Католицької гімназії вразили кавером пісні гурту "Скай"

Адже в екоакції з озеленення взяла участь Ольга Мельник, дружина президента будівельної корпорації РІЕЛ, які внесли свою посильну лепту в розбудову Патріаршого дому. Слід зауважити, що з нагоди храмового празника Благовіщення, вона подарувала магнолії, які в рамках цієї ініціативи були висадженні працівниками Курії перед головним входом Патріаршого дому. «Я хочу, щоб ці білі магнолії були своєрідним символом, мов білі голуби миру. Тому бажаю вам миру, любові в серці та спокою в душі», – промовила Ольга Мельник.

«Нехай ці дерева, які ми тепер висаджуємо, будуть символом, воланням до нас, що в день Воскресіння вся природа хоче прославити Бога нашими вустами», – наприкінці сказав о. Володимир Містерман, заступник адміністратора Патріаршої курії УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Пасторальне планування

Червень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30