Божа любов вічна, вона перемагає смерть, вона сильніша від неба і землі, бо небо і земля минуться, а Божа любов буде тривати вічно. Божа любов радіє кожним наверненням заблуканої грішної людини: «Кажу вам, на небі буде більша радість над одним грішником, що кається, ніж над дев'ятдесят дев'ятьма праведниками, що їм не треба покаяння...» (пор. Лк. 15:7).

Про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин під час Божественної Літургії з нагоди прощі родин. Цьогоріч проща тривала два дні та проходила на батьківщині блаженного Симеона Лукача в с. Старуня, Богородчанського району.

«Сьогодні Господь каже кожному із нас, що саме Він є нашим світлом. Великим нещастям для людини є сліпота, тому що перед її очима вічно похмура непривітна ніч, вічна темрява. Але ще більшим горем є душевна сліпота», - переконаний Митрополит Володимир.

За його словами, щасливий був світ, коли прийшов Спаситель, адже людям відкрилися очі і вони побачили Божу славу. «Люди, що сиділи в темряві смерті, побачили велике світло», - пише ап. Матей.

«Тим світлом, яке відкриває нам очі є Божа любов. Всі чуда Ісуса Христа – свідчать нам про велику Божу любов», - переконаний Владика.

На його думку, із любові до нас створив Бог світ, із любові послав Свого Єдинородного Сина з Неба на землю, щоб кожний, хто повірить у Нього, мав життя вічне.

Проповідник звернув особливу увагу на прекрасному прикладі милосердя, яке вчинив Господь у сьогоднішній історії.

«Милосердний Спаситель проявляє Своє велике милосердя над різними людськими болями, Він обтирає кожну людську сльозу, стає в обороні грішників», – вів далі Митрополит.

Однак люди, - за словами Владики, дуже часто є невдячними та не розуміють великої жертви Спасителя. Тому, на його думку, це є найбільше нещастя сучасного світу, коли ми відкидаємо Божу любов.

«Людські серця холонуть, пропонують ніби гарні ідеї, але на ділі – поширюють ненависть. Сьогодні, можливо як ніколи раніше, світ шукає рятунку, різних героїв, але мусимо зрозуміти, що цей рятунок можливий тільки в Бозі!», - переконаний проповідник.

Митрополит також звернув особливу увагу на роль сім’ї в сучасному світі, наголошуючи на важливому місці, яке посідає сьогодні українська християнська родина. На його думку, саме проти сім’ї в наш час й спрямовані основні напади з боку злих сил.

«Пресвята Родина, в планах Божого провидіння, стала ідеальним зразком кожної християнської родини, яка так часто сьогодні є захитана, знищена, здепресована у сучасному світі», - звернувся Митрополит Володимир.

За його словами, Церква Христова виявляла і завжди виявляє глибоке зацікавлення сім'єю, підкреслюючи необхідність євангелізації, починаючи від підлітків, щоб привести їх до повної людської та християнської зрілості, поступового виховання та катехизації.

«Ми повинні пам'ятати, що святий подружній зв'язок установив сам  Господь Бог, а Спаситель Ісус підніс її до гідності Святої таїни Нового Завіту. Тому подружжя - це річ свята!» - наголосив Владика.

Після спільної молитви, Митрополит привітав присутніх та подякував за участь у прощі. Також в рамках прощі відбувся Чин благословення відновлення подружніх обітів.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Вересень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6