Митрополит Володимир також привітав журналістів із їхнім професійним святом.

Сьогодні, 6 червня, в Україні відзначають день журналіста. З цієї нагоди в Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні відбулося нагородження цьогорічних переможців Митрополичої премії серед журналістів.

Зустріч представників ЗМІ розпочалася з вітального слова Архієпископа і Митрополит Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. В ньому Митрополит розповів про Христа, який зібравши своїх апостолів, вознісся в небо, щоб завжди з ними перебувати. Владика Володимир подякував представникам мас-медіа, які є не просто майстрами пера, а творцями у своїй професії. Нагадав про радянські часи, коли журналістам забороняли писати про віру та релігію, а тих, які все ж згадували про Церкву, могли засудити чи вислати в Сибір.

Окрім того Владика подякував журналістам за активне та чесне служіння для громадськості, а також відзначив, що справжній журналіст обов’язково повинен бути служителем Правди.

Далі відбулося нагородження переможців Митрополичої премії серед журналістів. Конкурс традиційно проходив у двох категоріях: "Світські ЗМІ" та "Церковні ЗМІ".

Так перемогу в першій категорії розділили між собою Галина Філіпова (ОТБ «Галичина») та Галина Добош, Заслужена журналістка України. У другій – колегія суддів  віддала перемогу Наталії Палій (РІСУ) та Юлії Боєчко (часопис «Нова Зоря»). Переможці отримали дипломи та грошову винагороду.

Лауреатами премії заслуженого журналіста України Романа Андріяшка, яку він вручив особисто молодим початківцям, стали журналістки Оля Ковалів з Городенки (медіацентр "Край") та Юлія Токарук (ОТБ "Галичина").

 Згадати все: як 30 років тому в Івано-Франківську греко-католики провели перше публічне богослужіння

Журналістка Оксана Ровенчак вручила премію колишньому журналісту газети «Галичина» Миколі Петричуку та юним журналістам, які працюють  в галузі журналістських розслідувань. Також вона подарувала їм свою книгу «Кардіограма».

Після чого, Лілія Боднарчук, голова Івано-Франківської обласної спілки журналістів України, та Вікторія Плахта, відповідальний секретар, вручили посвідчення новим членам спілки в день професійного свята. Також вони привітали з 60-річчям НСЖУ та вручили грамоти та нагороди Галині Держипільській, продюсерці філії UА Карпати,  Заслуженій журналістці України Тамарі Лейб’юк, Володимиру Бодаку (часопис «Західний кур’єр») та о. Івану Стефураку, головному редактору часопису «Нова Зоря».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ