Сьогодні, 8 червня, для студентів І курсу Івано-Франківської Духовної Семінарії відбулось освячення підрясників.

Молитовний Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, у співслужінні отців-настоятелів на чолі з Ректором ІФДС прот. Олесем Будзяком.

На початку Божественної Літургії, на якій були також присутні батьки та рідні студентів-першокурсників та студентів-випускників, настав один з найбільш пам'ятних моментів семінарійного життя - облечини у підрясник. Цьогоріч успішно завершили І курс семінаріх 28 студентів.

Коментуючи цю подію, Митрополит відзначив, що підрясник є тим одягом, який робить нас дещо іншими, ніж наші ближні, що навколо нас.

«Пам’ятайте, дорогі браття, що ця одіж не робить нас кращими, але покликана оберігати нашу місію – служити в покорі та простоті нашому народу», - закликав Владика Володимир.

Прочитавши молитву-благословення, Митрополит вручив кожному братові підрясник.

Опісля, згідно Чину благословення і вручення підрясників, браття склали присягу на вірність Богові та послух отцям-настоятелям на протязі всіх наступних років семінарійної формації.

Відтак, храмі св. Йосафата Івано-Франківської Духовної семінарії, розпочаля Архієрейська Божественна Літургія з нагоди завершення навчального року.

Довідково

Підрясник – це довгий одяг до п’ят з вузькими рукавами, який носять семінаристи, монахи та священнослужителі. Зазвичай, підрясник є чорного кольору. Святий Симеон Солунський підкреслює, що чорний колір символізує «смирення та благочестиве життя». Духовенство, монахи та семінаристи носять підрясники, щоб свідчити, що належать до іншого Царства, яке не належить цьому світу, але є в ньому. Підрясник може бути й інших кольорів: синій, червоний, сірий та білий.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Січень 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2