Сьогодні для нас уже звичні часті публічні богослужіння: загальноміські Хресні дороги, хода Вервиці, панахиди. А ще 30 років тому подібного роду прояв своєї віри чи національної ідеї міг коштувати його учасникам свободи і навіть життя. У червні 1989 р. в парку ім. Січинського (нині – Меморіальний сквер) м. Івано-Франківська священники та вірні підпільної Української Греко-Католицької Церкви провели перше публічне богослужіння. Нині вже покійний єпископ Коломийський, а тоді ще священник о. Миколай Сімкайло відслужив панахиду за загиблими героями національно-визвольних змагань. Тоді на богослужіння прийшли тисячі вірян з синьо-жовтими прапорами та вірою в те, що нарешті прийде свобода й воля як для народу, так і для Церкви.

Цьогоріч Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, в рамках відзначення 30-ї річниці виходу з підпілля, вирішила по-особливому вшанувати жертв наших попередників, які взяли участь в першому публічному богослужінні УГКЦ в м. Івано-Франківську.

На свято Зіслання Святого Духа (16 червня) в Меморіальному сквері відбудеться богослужіння, яке очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Як і 30 років тому, так і сьогодні, на Зелені свята ми вшановуємо своїх національних героїв на цвинтарях, а тому ця молитва стане символічним продовженням традиції нашої Церкви та нашого народу.

Планується, що богослужіння розпочнеться о 10:00 Архієрейською Божественною Літургією, яку очолить Митрополит Володимир. Опісля помолимося панахиду за всіма полеглими героями, які віддали своє життя за волю та незалежність нашої Батьківщини. Також до присутніх звернуться очевидці та учасники тих подій.

 Згадати все: як 30 років тому в Івано-Франківську греко-католики провели перше публічне богослужіння

Щиро запрошуємо взяти участь у цій молитві, адже народ покликаний завжди пам’ятати та шанувати своїх героїв. Хто не знає минулого, той не може мати майбутнього, тому запрошуємо долучитися до молитви та нею вшанувати всіх, хто боровся й бореться за волю та свободу України.

У зв’язку з цією подією в конференцзалі Івано-Франківського Архієпархіального Управління (вул. Василіянок, 64) відбудеться пресконференція, в якій візьмуть участь:

 - Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин;

- Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків;

- Протопресвітер Отинійського деканату Коломийської єпархії митр. прот. Василь Мельничук;

- Журналіст газети «Галичина» п. Роман Івасів;

- Директор Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прот. Іван Стефурак

Пресконференція відбудеться 11 червня об 11:00 год. в конференцзалі Івано-Франківського Архієпархіального управління (м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 64 (1 поверх).

За детальнішою інформацією звертайтесь за тел.:

(098) 719 58 95

о. Володимир Лукашевський,

прес-секретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Січень 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2