Ми продовжуємо серію статтей в рамках підготовки до Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос, яка вже цього тижня – 3 та 4 серпня, відбудеться на Прикарпатті.

Нещодавно ми розповідали як підготуватися до прощі, які є правили паломника, а також про історію Давнього Галича та Чудотворної ікони Матері Божої, що в Крилосі, про храм Успіння Пресвятої Богородиці та Митрополичі палати. Окремо ми також подали ЦЬОГОРІЧНУ програму Патріаршої прощі.

А сьогодні хочемо Вам розповісти про Княжу Криницю, що в Крилосі.

Княжа криниця – джерело, яке б’є на крилоській горі ще з давніх часів. Воно неодноразово рятувало в давнину місцевих жителів при тривалих облогах, коли річкову воду пити було неможливо.

Княжа криниця – легенда про виникнення

Існує легенда, що один із правителів Давнього Галича не збирався віддавати ворогам свою фортецю. Однак під час тривалої облоги їжі було вдосталь, а води не вистачало. Тоді князь вийшов із своїм супроводом на високе місце, витягнув власного меча і встромив його в грунт. Одразу після цього звідти вдарив сильний потік води. Таким чином фортецю вдалось врятувати від спраги, а вороги вже незабаром відступили.

Князь наказав прочистити нове джерело і обкласти його камінням. Відтоді воно і називається Княжою криницею.

Існує й трохи інша версія переказу. За нею джерело виникло завдяки місцевому волхву. Коли воїни вже не могли витримати облоги, то попросили князя здатись. Правитель обдумував своє рішення цілу ніч, а під ранок зустрів старого волхва, який поради йому не відповідати дружині до наступного вечора. А під вечір старець провів князя на пагорб і попросив прослідкувати де падають останні сонячні промені. Там і поради мудрець копати, після чого князь встромив свого меча в землю і звідти вдарила вода.

Вважається, що Княжа криниця і по сьогоднішній день дає цілющу воду, адже ще в давні часи вона допомагала місцевим воїнами втамувати спрагу та захищала їх від зброї супротивників.

Княжа криниця в наш час

У 1998 році до святкування 1100-річчя Галича, криницю було відреставровано, а біля неї облаштували оглядовий майданчик. Сьогодні це чудове місце приваблює чимало людей, які приїжджають до джерела з найближчих околиць і навіть із Івано-Франківська. Однак за останній десяток років джерело втратило свій колишній напір і тепер вода тече невеличким потічком. Хоча це й не заважає черпати з криниці смачну та холодну воду.

Вдень і вночі з Княжої криниці відкривається чудовий краєвид на Підгородь та Галич. Звідси видно історичний Храм Пантелеймона в селі Шевченкове, бурштинські труби, місцеві поля та ліси.

У селі Крилос є ще одне джерело, яке вважається цілющим – це Францішкові очі. 

Джерело: krylos.top

 

Пасторальне планування

Вересень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6