«Ми сьогодні прийшли до цього місця, щоби подякувати Богові та нашій Небесній Заступниці за тридцять років легалізації нашої Церкви в Україні. За ці тридцять років наша Церква стала тим знаком протирічь. Голос нашої Церкви і до нині часто є незрозумілий світові. Подібно до тих двох сліпців ми приходимо сьогодні до Христа, дякуючи та молячись за тих героїв нашої підпільної, катакомбної Церкви: єпископів, священників, монахів та монахинь, християнських батьків, які за часів атеїзму нас навчили де є наше світло», - на цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді під час Всеукраїнської прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, що в Крилосі.

На прощу завітало близько тридцяти тисяч прочан, духовенство та представники влади.

«Слово Божественного Євангелія сьогодні вказує нам на Ісуса Христа як знак протиріччя. Сам Він каже про себе, що він є каменем спотикання. Каменем, який, з одного боку, не залишає нікого байдужим, а з іншого - викликає протиріччя», — зауважив Предстоятель.

За його словами, сама присутність Сина Божого, як тоді, так і сьогодні, викликає протиріччя: чи те, що Він каже є ще актуальним? Чи те що Він робив в часи, які нам описує Євангеліє, є ще дійсним сьогодні? Якою силою Він то робив і робить? Хто Він є для мене особисто? Чи вартує мені прийняти Його науку чи стояти осторонь?

«Це протиріччя полягає в тому, що перед обличчям Божим не можна бути нейтральним. Потрібно прийняти своє місце, свою позицію: або я є з Богом і я приймаю те, що від Нього до мене приходить, або я відкидаю і стою осторонь, не приймаю. Тому каже Христос: Я прийшов цей світ, щоби сліпі прозріли, а ті, що думають що вони зрячі – осліпли», - сказав проповідник.

На його думку, коли хтось приймає ту силу Божу, яку приносить нам Христос Спаситель, просвічується його світлом – стає зрячим, починає глибше бачити і розуміти ким я є, куди пролягає моя життєва дорога. Натомість, коли ж хтось закривається – починає глухнути і сліпнути. Починає закриватися у собі і на собі. Тому Господь каже: «Горе вам сліпі і провідники сліпих, бо якщо сліпий поведе сліпого, то обидва впадуть в яму».

«Сьогодні Христос ставить за приклад тих двох сліпців нам, хто хоче слідувати його дорогою. В цьому уривку святого Євангелії, звучить наче скрита іронія: бо саме ті два сліпих побачили в Ісусі живого Бога. Саме вони - сліпі й незрячі - зуміли побачити в ньому живого Бога і назавжди Євангеліє лишило нам їхню ісповідь віри: «Ісусе, Сину Давидів, помилуй нас», - вів далі Предтоятель УГКЦ.

За словами духовного лідера греко-католиків, віра  - веде до прозріння.

«Віра це мій особистий акт, коли я відкриваюся на Божу присутність і її приймаю і тоді все довкола стає інакше, набирає іншого світла», - вважає Блаженніший Святослав.

Він також додає, що життя того хто вірує відрізняється від життя невіруючого так, як життя того хто бачить і того хто не бачить.

«Часто нам здається, що ми все бачимо, але ми є засліпленими. Часто людина може бути засліплена власним успіхом. Їй здається, наче ми маємо все. Думає, що тримає Бога за ноги. Але це моменти, коли перемога людини може враз перетворитися на її трагічну поразку. Ми думаємо що все знаємо, що більше нам непотрібно вчитися, в цей момент ми перетворюємося на найбільших неуків цього світу», - каже Архієрей.

За його словами, часто ми сліпнемо під впливом власних пристрастей, емоцій прив’язань.

«Тому Христос каже до кожного: чи ти віруєш, я можу це зробити, щоби ти справді став успішним, мудрим, щоби ти справді міг перетворити цей світ, не тому що ти такий, але тому що ти живеш в Божому світлі. Ти чуєш його слово, ти йдеш своєю життєвою дорогою разом з ним і тому  все що тобі стається, не тому що ти кращий за інших, але за твоєю вірою. І тому настільки ти віруєш - настільки ти можеш», - вів далі проповідник.

Архієрей у своєму слові до присутніх також згадав, що цього року УГКЦ відзначає 30-річчя легалізації нашої Церкви в Україні. Він зазначив, що сьогодні на цій Всеукраїнській прощі ми повинні дякувати та молитися за свою Церкву.

«Ми сьогодні прийшли до цього місця, щоби подякувати Богові та нашій Небесній Заступниці за 30 років легалізації нашої Церкви в Україні. За ці тридцять років наша Церква стала тим знаком протирічь. Голос нашої Церкви і до нині часто є незрозумілий світові. Подібно до тих двох сліпців ми приходимо сьогодні до Христа дякуючи та молячись за тих героїв нашої підпільної, катакомбної Церкви: єпископів, священників, монахів та монахинь, християнських батьків, які за часів атеїзму нас навчили де є наше світло і саме за їхньою вірою сталося те, що ми зараз переживаємо», — вважає  Блаженніший Святослав.

Крім того, Глава УГКЦ каже, що Євангельська розповідь сьогодні показує нам, що життя людини, яка живе у вірі, так відрізняється, від життя невіруючої, як відрізняється німий від того, що може говорити.

«Хто думає, що якась інша правда, інше слово може будувати, окрім слова Божого, той навіть коли говорить, його белькотання схоже до голосу німого. Може вкладати кошти в грандіозні піар-заходи та рекламу, але його слово буде порожнім. А проповідь підпільної Церкви, якої боялися, була проголошенням слова Божого, Його правди і тому її голос з церкви мовчазної, перетворив її на Церкву, яка ділиться своєю вірою сьогодні з цілим світом. З різних країн сьогодні приїжджають до нас щоби навчитися вірити в Бога», - вів далі проповідник.

На думку Предстоятеля, саме Христос є тою силою, якою сьогодні промовляє Україна. Навіть коли говорить про свої болі, страждання, про війну. І за Його дією те слово стає словом всепереможним.

«Дякуючи сьогодні Господу Богу за таких свідків і учителів віри, молімся сьогодні за наш народ і нашу державу, молімся за наших провідників, щоби вони не були сліпими проводарями сліпих. Молімся за тих хто є залісліплений, хто страждає від того злого духа, який веде до німоти. Просімо у Пречистої Діви Маріє тої сили, якою Україна змогла перемогти той атеїстичний режим. Ми так багато просимо, так багато хочемо випросити в Ісуса Христа. А Він сьогодні питає нас: чи ти віриш, що я можу це зробити? Давайте щоби ця проща була знаком і виявом нашої віри, нашого довір’я, щоби вона перетворилася на момент просвітлення, момент оздоровлення, момент зустріч з живим Христом, а тоді, вертаючись додому, ідіть з тим словом, яке сьогодні чуємо: нехай вам станеться за вашою вірою», - закликав Блаженніший Святослав.

Додамо, що Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич) проходила 3-4 серпня та була присвячена 30-річчю легалізації УГКЦ в Україні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ