Сьогодні, 19 серпня, християни Східного обряду відзначають одне з дванадцяти найбільших свят у церковному році – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. З цієї нагоди в головній святині Івано-Франківська - Архікатедральному соборі Воскресіння Христового відбулося врочисте богослужіння.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Співслужили йому отці Архікатедрального собору на чолі з адміністратором митр. прот. Юрієм Новіцьким.

Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, Митрополит Володимир розповів про суть свята Преображення Господнього, наголошуючи на тому, що мета кожного християнина – перемітити своє життя, щоб бути готовими до переміни у Господі.

Серед іншого, Владика зазначив, що культ свята не полягає в освяченні наших першоплодів, але в переміні нашого серця, нашого мислення, нашої свідомості.

«Своїм торжественним переображенням наш Спаситель як від апостолів, так і від нас домагається нашого переображення та віри в його Божество», - акцентував проповідник.

 Митрополит Володимир рукоположив чотирьох нових священиків

За словами архієрея, християни зобов’язані здійснити цю переміну для того, щоб йти у світ та нести світло, нести Христа, нести переміну у суспільство, переміни у відносини з родиною, у сім’ю, у відносини з нашими ближніми.

На завершення богослужіння Митрополит Володимир привітам парафіян собору та гостей з празником. Опісля, згідно традиції свята Преображення Господнього, відбулося освячення першоплодів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ