23 серпня 2019 р, з нагоди Дня прапора, в міському парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка, що в Івано-Франківську, відбувся екодень «Любити свою країну – так просто!». Основною метою заходу було формування в дітей і підлітків екологічної свідомості, любові до рідної землі та пропагування збереження навколишнього середовища.

Проведення екодня було ініційоване Бюро УГКЦ із питань екології у співпраці з Департаментом культури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Службою у справах дітей та при підтримці з Управління патрульної поліції Івано-Франківської області та Дністровського БУВР. 

Розпочався захід інструктажем та ознайомленням з правилами дорожнього руху від патрульної поліції і благословенням всіх учасників велопробігу освяченою водою. Далі дітки, кожен на своєму екологічному транспортному засобі, зробили круг навколо міського озера з зупинкою біля ротонди Божої Матері, де спільно помолилися в наміренні за збереження краси рідного краю. Опісля найбільш вправні велосипедисти мали змогу перевірити своє вміння їзди на велосипеді, долаючи різноманітні перешкоди. Наймолодшому учаснику велопробігу виповнилося всього 3 рочки.

Паралельно всі бажаючі мали змогу ближче познайомитися із взірцями альтернативних джерел енергії: фотовольтаїчною станцією, сонячною кухнею, вітровою електростанцією та іншими цікавинками від Екобюро, з а також перевірити фізико-хімічні властивості води у виїзній лабораторії Дністровського БУВР. Для поглиблення знань про необхідність збереження навколишнього середовища учасника екодня мали змогу ознайомитися з тематичними виданнями церковної природоохоронної інституції, а для найменших учасників п. Ірина Дзуль презентувала свою авторську екоказочку «Блакитний скарб» та іншу дитячу еколітературу.

Перша міжнародна зустріч Чернечої Родини Воплоченого Слова

У другій частині екодня більш спритні діти взяли участь в захоплюючому екоквесті, приготовленому референтом Бюро з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайлом Дзулем спільно з аніматорами, а їхні братчики й сестрички з батьки – у концертній програмі дитячих вокальних студій м. Івано-Франківська. В часі концерту кожен бажаючий мав можливість взяти участь у вікторинах та здобути цікаві призи.

Переможці та найбільш активні учасники заходу були нагороджені подарунками від міського голови, а також отримали пам’ятки та корисну літературу від Екобюро та патрульної поліції, а всі учасники почастувались морозивом та солодощами, які люб’язно надали місцеві підприємці.

Джерело: Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології