На парафії Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Конюшки, Рогатинського району, відзначили храмове свято.

На запрошення адміністратора парафії о. Михайла Брика, до громади завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. На свято зібралися також численні гості з різних куточків краю та священнослужителі.

За українським звичаєм діти, на церковному подвір’ї, вручили Митрополиту хліб та сіль, а отець-адміністратор запросив Архієрея очолити святкові богослужіння.

Кульмінаційним моментом урочистостей стала Божественна Літургія. Під час спільної молитви Владика Володимир розповів вірним про зміст та духовне значення торжества Успіння Матері Божої.

За словами Митрополита, кожне Богородичне свято - це велика радість, радість перш за все від того, що світ має цю святішу Особу; радість від того, що через Божу Матір наша рідна земля, така близька й грішна, відгукнулася на поклик Небес, і Небо зійшло на землю; радість від того, що устами Божої Матері людство відповіло Богу послухом, вірою та відданістю. Кожне свято Божої Матері, - це радість про Господа, радість і в тому, що в нас є заступниця і подателька радості.

«В нашій богослужбі на день Успіння відбивається уся традиція і віра Церкви перших століть у її чудесне Успіння і Внебовзяття з тілом і душею... Папа Пій XII у 1950 році, проголошуючи догму про Внебовзяття Пресвятої Богородиці, сказав, що Непорочна Божа Мати, Приснодіва Марія, сповнивши біг свого земного життя, була взята з тілом і душею до Небесної Слави, - і у це ми несхитно віримо», - розповів Архієрей.

Він також додав, що ціль життя будь-якого християнина – Небо, а отже вже в цьому житті маємо робити все можливе, щоби в майбутньому його осягнути.

«Сьогоднішнє свято пригадує нам, що Небо є головною метою і нашого життя. Заради цього ми переживаємо різні проби віри, бо ж Небо – ми зобов’язані осягнути. Для того Матір Божа є нашим дороговказом та неустанною допомогою», - заявив Владика.

По завершенні Літургії Митрополит Володимир привітав громаду з храмовим святом. Найбільш активним парафіянам були вручені грамоти. Опісля всі вийшли на церковне подвір'я, де священнослужителі освятили воду і окропили присутніх вірян.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ