Завершився симпозіум, присвячений темі християнської сім’ї у Городку. Близько 100 осіб взяло участь у симпозіумі «Християнська сім’я в українському суспільстві. Сучасні виклики і перспективи», що відбувався 4-5 вересня в Інституті Богословських Наук.

Протягом двох днів учасники обговорювали проблеми та та перспективи, які виникають перед сім’ями, подружжями у XXI столітті.

Симпозіум очолював ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський разом із єпископом-помічником Радославом Змітровічем, який також є головою Комісії у справах родин при Конференції Єпископату України.

Симпозіум відбувся в рамках Року святості подружжя та сім’ї, що триває в Церкві в Україні.

Від проблем трудової міграції до ідеалу християнської святості подружжя — теми, які обговорювали та над якими дискутували під час з’їзду.

Доповідачами І частини симпозіуму стали душпастирі, знавці вчення Церкви на тему подружжя і сім’ї: о. Домінік Яцков та о. Василь Косік з Вищої Духовної Семінарії у Городку; отці УГКЦ Василь Нестер, Юрій Прилепський; єпископ Радослав Змітровіч.

«Церква без сім’ї була б схожа на німі статуї, — сказав Голова комісії УГКЦ у справах родини о. Василь Нестер, — тому ми маємо рятувати наші сім’ї».

Досвідом своєї праці з родинами поділився єпископ Радослав: «Проблема полягає в тому, що в сім’ях перестали спілкуватися. Ми зібралися тут, бо маємо навчити їх розмовляти одне з одним». Тому присутні на симпозіумі були не тільки сім’ї, але й богопосвячені особи, які повинні підтримувати подружжя.

У ІІ частині симпозіуму доповідачі розповідали про проблеми сучасних сімей.

Директор Всеукраїнського бюро у справах душпастирства родин при Єпископаті України о. Роман Лаба OSPPE розповідав про маніпуляції гендерної ідеології. Отець наголосив, що не варто собі дозволяти сміятися з речей, до яких потрібно ставитися критично і сприймати як зло.

Коли людина жартує над ідеологією гендеру, то вже не ставиться до цієї теми так серйозно як раніше і не продовжує з такими ідеологіями боротися. Будь-яка ідеологія починається з підміни понять.

Доктор педагогічних наук Тереза Андрущишина запевнила, що кожне вінчане подружжя можна врятувати. Тому не варто боятися допомагати сім’ям, які вже не бачать виходу, які впевнені, що їм після розлучення стане краще. Потрібно протидіяти «менталітету розлучень».

Директор Християнського центру соціально-профілактичної допомоги «Ісуса Агнця Божого» Тарас Дашкін  розповів про залежності як спосіб втечі від реальності. Він пояснив, що кожна залежність витісняє Бога. Але повернув надію: «Де Дух Господній, там і свобода».

Завершенням ІІ частини симпозіуму стала доповідь Вікторії Кондратюк про трудову міграцію в Україні. Як пояснила пані Вікторія: «Міграція сама в собі є ані поганою, ані доброю, усе залежить від обставин, які спричиняють цю міграцію». У ІІІ частині стала доповідачі розповіли про перспективи для сімей в українському суспільстві.

Розпочав Голова правління Благодійного фонду святого Іво Хелорі Володимир Боштан: «Державні органи відкриті на діалог, лише проблема у нас самих — ми не вимагаємо і не знаємо як вимагати. Адже держава має адміністративний ресурс, якого не маємо ми, громадські організації. Тому нам потрібна співпраця!».

Далі була можливість послухати про ініціативу TATO.NET: секрети доброго батька від Любомира Андрусіва: «Роль батька недооцінена, але дуже важлива!

 Священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії проходять реколекції в Підлютому

Але на цьому приклади для натхнення не завершилися. Бо наступними до мікрофону підійшло подружжя Вінярських.

Вони розповіли про свій досвід виховання усиновлених дітей. Ця сім’я стала справжнім прикладом того, що можна не боятися «народжувати дітей серцем». А після них був о. Михайло Романів OP , який розповів про служіння для дітей і сімей у Центрі св. Мартіна де Поррес.

Несподіванкою для усіх стало те, що отець Михайло привіз із собою мощі святої Терези з Калькутти. Кожен із присутніх мав можливість взяти мощі святої до рук та присвятити пару хвилин для особистого контакту з нею.

Саме сьогодні, 5 вересня, Церква згадує святу Терезу, також вона є покровителькою подружь. Тому її тиха присутність стала великим доповненням до усіх озвучених тем та дискусій.

Своїм досвідом активної участі чоловіка у спільноті Церкви поділилися Лицарі Колумба.

Два дні симпозіуму були досить насиченими, доповідь за доповіддю, дискусії, питання, відповіді, навіть під час перерв учасники не вщухали, але продовжували дискутувати, ділитися власним досвідом стосовно висвітлених питань. Завершився симпозіум  Євхаристією, яку очолювали присутні єпископи.

«Головна мета таких з’їздів — поглиблювати свої знання в цій темі та ділитися ними на практиці», — підсумував симпозіум єпископ Леон Дубравський.

Нагадаємо, 20-22 вересня відбудеться Всеукраїнський конгрес сім’ї.

Джерело: CREDO