Щоденні проповіді виголошував та день духовної віднови під час цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ проводив о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, духівник Папської колегії святого Йосафата в Римі.

«Я не говорив про ідеологічні речі, а просто про Бога, про правду, яка базується на читанні Святого Письма. І в цьому ми відчуваємо нашу єдність», – розповів о. Роберт у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

За його словами, ми шукаємо ідентичності. «Але ми інколи забуваємо, що, фактично, нашу ідентичність творить Христос. І ніхто не здатний нас об'єднати, крім Христа. Коли ми звертаємо погляд на Христа і проповідуємо Христа, тоді набагато простіше, ніж коли говоримо про зовнішні речі, які тільки нас ділять», – вважає він.

Отець Роберт розповів, що під час проповідей на Літургії базувався на євангельському тексті, прочитаному під час Літургії, але також намагався мати на увазі тему Синоду – «Сопричастя в житті та свідченні Української Греко-Католицької Церкви». «Тому завжди робив якийсь наголос на основі євангельського читання, що є основою нашої єдності, тобто на прикладі Христа, як Він збирав своїх апостолів і проповідував до людей, як єднав їх навколо себе, чого їх навчав», – відзначив священник.

Папа поблагословив рішення Синоду УГКЦ про обрання Єпарха Кам’янець-Подільського

Так само, розповів він, під час духовної віднови старався вибрати теми, де більш виразно говориться про єднання довкола Христа, єднання одних з одними і що є основою єднання. А це – любов.

«Який тут принцип? Коли я люблю, від мене не вимагається жодної умови для тієї єдності. Бо коли я люблю людину, я за неї думаю, переживаю, легко їй служу. Коли я люблю Бога, я йду до Нього не тому, що мушу, а тому, що хочу», – вважає отець Роберт.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації УГКЦ

Пасторальне планування

Лютий 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1