«Іконостас зі своїми рядами прекрасних ікон – це справжнє мистецтво, символічна наука Християнської релігії, в якій кожен акт Служби Божої має глибоке символічне значення», - каже Митрополит Володимир.

Сьогодні, 21 вересня, наша Церква відзначає одне з найбільших свят в році – Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці. Цей празник по-особливому близький громаді с. Нараївка, Галицького району, адже це їхнє храмове свято. Привітати та благословити парафіян в цей радісний день завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Зібране духовенство, на чолі з отцем-протопресвітером Миколаєм Цимбалістим, діти, молодь та віряни радо зустрічали Архієрея на подвір’ї святині, запрошуючи очолити святочні богослужіння. Увійшовши до храму, Митрополит Володимир здійснив Чин освячення нового іконостасу, над яким громада трудилася не покладаючи рук останні два роки.

«Цей іконостас – результат праці цілої нашої громади. В цьому році нашому храму виповнилося 95 років і з цієї нагоди ми вирішили провести всі ці роботи з реконструкції святині, які сьогодні кожен може побачити», - каже о. Миколай.

Після освячення іконостасу, Митрополит Володимир, спільно з духовенством, розпочав Божественну Літургію, яка й стала центром всього святкування. Звертаючись до присутніх у храмі під час проповіді, Владика розповів про історію, зміст та духовне багатство сьогоднішнього свята.

«Сьогодні ми відчуваємо особливу близькість до Божої Матері, бо ж прийшли її вітати, але правда в тому, що це Вона завжди є тією, яка стоїть близько нас та покриває нас своїм материнським омофором», - каже Митрополит Володимир.

За його словами, Різдво Пресвятої Богородиці є початком сповнення всіх обітниць, якими люди жили впродовж цілих тисячоліть, це відкриття тієї таємниці, що від віків була приготовлена для спасіння людського роду.

У другій частині своєї проповіді, Владика акцентував увагу на значенні іконостасу в храмі. Зокрема, він зазначив, що іконостас не тільки відповідає вимогам та символіці нашого Східного обряду, але є справжнім мистецтвом, символічним синтезом науки Християнської науки.

«Іконостас зі своїми рядами прекрасних ікон – це справжнє мистецтво, символічна наука Християнської релігії, в якій кожен акт Служби Божої має глибоке символічне значення», - наголосив Проповідник

Також за його словами, іконостас повинен пригадувати нам про ту справжню Батьківщину, яка нас очікує, яку маємо осягнути у вічності, бо ж іконостас – це символічні «Ворота до Неба».

«Скільки разів глянемо тілесними очима на ікони іконостасу, стільки разів духовними очима дивімся на життя Христа Господа, Пречистої Діви, Пророків, Апостолів та інших Святих, роздумуймо про їхні діла, та наслідуймо їх, бо до цього взиває нас Свята Мати Церква», - вважає Митрополит.

Після Божественної Літургії Митрополит Володимир подякував громаді за їхню любов до своє святині та вклад кожного у виготовлення чудового іконостасу до нового храму. Найактивніші жертводавці та працівники отримали почесні Митрополичі грамоти.

В свою чергу, парох храму о. Миколай Цимбалістий висловив слова вдячності Владиці за візит, а також усім парафіянам за спільну працю на благо Церкви та любов до своєї святині.

Також всі помолились за мир та спокій в Батьківщині нашій Україні гімн «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив присутнім своєї архієрейське благословення.

За традицією храмового свята, на церковному подвір’ї було освячено воду, якою сам Владика, опісля, окропив усіх парафіян храму Різдва Пресвятої Богородиці у с. Нараївка.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ