Сьогодні Івано-Франківськ попрощався з невтомним викладачем Івано-Франківської духовної семінарії, Теологічного інституту (нині – Академія Івана Золотоустого), Івано-Франківської медичної академії; філософом, душпастирем та справді великою людиною митр. прот. Іваном Козовиком, який напередодні відійшов до вічності.

Попрощатися зі своїм наставником до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового прийшло чимало духовенства, семінаристи, інтелігенції, професорів та викладачів інших вищих учбових закладів міста, а також близько тисячі містян, які добре пам'ятають строгого, однак справедливого душпастиря.

Заупокійну Божественну Літургію, а від так і похорон очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Також йому співслужив Єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк.

Під час молитви, Митрополит Володимир звернувся з духовним словом до присутніх у святому храмі. В ньому Архієрей розповів про життя о. Івана Козовика, наголошуючи на його великому та світлому розумі, а також невтомній та ревній праці.

«Божа воля заслуговує на те, щоби її досконало виконувати як на Небі, так і на землі. На Небі – це роблять святі ангели, а на землі – до цього покликана кожна християнська душа. В особливий спосіб це стосується свещеннослужителів та богопосвячених осіб. Тому священничий чин – це найкраща прослава Бога, це – джерело святості », - зауважив Владика.

Він також зазначив, що сьогоднішня втрата є велика як для нашої Церкви, Архієпархії, міста та родини, але також в ній сповнюється Божа обіниця та Боже покликання для кожного – повернутися до своєї правдивої батьківщини – Неба.

Після спільної молитви, духовенство продовжило чин похорону. Домовину з тілом доставили до Дем’янового Лазу. Там же й відбулося завершення заупокійного богослужіння.

На завершення, Митрополит Володимир висловив слова співчуття родині о. Івана Козовика. Він також подякував усіх священникам і мирянам, які сьогодні та вчора творили до Господа свою молитву за душу світлої пам’яті о. Івана.

Фото - Максим Малиш

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ