У вівторок, 1 жовтня, в Архієпархіальному управлінні відбулися збори протопресвітерів. Очолив їх Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Після спільної молитви до присутніх з духовним словом звернувся о. Михайло Віхоть – голова Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Проповідник своєму духовну слові пригадав про історичну подію, яка відбулася рік тому, і яка свідчить про велику турботу Святішого отця папи Франциска та єпископів усього світу про молодь. Мова йде про XV Звичайну Асамблею Синоду Єпископів, яка тривала у Ватикані з 3 до 28 жовтня 2018 р. Темою зустрічі була "Молодь, віра та розпізнавання покликання".

Згодом Митрополит Володимир звертаючись до присутніх повідомив, що 27 жовтня о 13.00 год. в Дем’яновому Лазі буде відслужена Божественна Літургія з нагоди 30-ї річниці перепоховання жертв сталінських репресій. Архієрей заохотив чисельно приєднатись вірних та духовенство Архієпархії, щоби вшанувати померлих. Владика також повідомив про призначення о. Василя Гоголя ректором Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, а також д-на Василя Качмарського головою катехитичної комісії Івано-Франківської Архієпархії.

Отець Віталій Токар – допоміжний судовий вікарій коротко представив перебіг Синоду Єпископів УГКЦ 2019 року, повідомивши, що в часі перебігу Синоду було оголошено про те, що Папа прийняв зречення Владики Гліба Лончини з уряду правлячого Єпископа Лондонської Єпархії, про створення екзархату УГКЦ в Італії та представив рішення Синоду, які стосуються безпосередньо Архієпархії.

Синкел у справах духовенства і священичих родин – митр. прот. Олег Каськів анонсував, що 7 грудня відбудеться Собор Івано-Франківської Архієпархії. Було роздано протопресвітерам анкети на участь в Соборі та анкети опитувальники.

Представники Карітасу Івано-Франківської митрополії зустрілись з партнерами Німеччини

Пізніше о. Віталій Максимів – віце-економ Івано-Франківської Архієпархії висловив слова вдячності священнослужителям, котрі заохотили та посприяли участі дітей у щорічному таборі «Веселі Канікули з Богом» в урочищі Підлюте.  Віце-економ також представив проект дисконтної картки для знижок на всіх об’єктах Архієпархії, про що детально буде повідомлено на наступних зборах. 

В ході зустрічі д-н Василь Качмарський повідомив, що 28 вересня відбувся з’їзд катехитів Архієпархії, де 164 катехити отримали сертифікати на катехизацію. Щоб покращити катехитичне служіння при кожній парафії зокрема. Отець Степан Балагура – судовий вікарій наголосив, що катехизація є головним завданням кожного пароха з огляду на сучасні виклики часу.

Отець Йосафат Хаймик анонсував присутнім про вже ХІ фестиваль «Коляда на Майзлях», що відбудеться в січні місяці 2020 року. 

Також директор БФ “Карітас” в Івано-Франківській Архієпархії – о. Володимир Чорній попросив про уже традиційну допомогу продуктами з парафій для потребуючих людей.

На завершення Митрополит Володимир запросив всіх священників на свій ювілей та в свою чергу привітав ювілярів.

Наступні збори відбудуться 5 листопада 2019 року в Архієпархіальному управлінні. 

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ