Місяць жовтень в Католицькій Церкві відрізняється від інших місяців року тим, що в цей час наші священики і богопосвячені особи, а також і численні вірні з великою побожністю щоденно моляться вервицю. Впродовж кількох днів будемо подавати для Вас коротке пояснення що таке вервиця, яка її історія та як на ній молитися.

Раніше ми розповідали про те, що таке вервиця та яка її історія, а також подали "інструкцію" як на ній молитися. Впродовж наступних кількох днів будемо спільно роздумувати над таїнствами вервиці. Їх, як відомо, є чотири. Кожен день має свої таємниці: понеділок і вівторок - Радісні таїнства; середа та п'ятниця - Страсні; четвер - Світлі; а субота і неділя - Славні таїнства.

Сьогодні - п'ятниця, тому розпочнемо наші розважання якраз зі Страсних таїнств.

Таємниця 1. Страсті Ісуса Христа в Оливному Городі

Розважання: У ніч перед арештом Ісус взяв зі Собою трьох учнів: Івана, Петра та Якова – і пішов з ними в Гетсиманський сад на нічну молитву. Наш Спаситель просив Своїх учнів, щоб вони не спали, а чували, тобто перебували на молитві разом з Ним. Він, залишивши їх, пішов до Оливного Городу і, клякнувши на коліна, ревно молився до Отця Небесного. З Його Обличчя став стікати піт, який перетворився на кров. Ісусові у цю мить відкрилися ціла безодня гріхів людських душ, і Він жахнувся від того, що побачив, і впав в агонію (душевну передсмертну боротьбу). Христос заволав до Отця Небесного: "Отче Мій, якщо можливо, нехай мине ця чаша Мене. Однак не як Я бажаю, лиш – як Ти" (Мт. 26:39). Але не тільки наші гріхи побачив Спаситель у ту мить: перед Ним ясно постав св. Хрест, місце Його мук. Ісус з любові до нас добровільно вибирає цю Хресну Дорогу.

О Ісусе, я згрішив(ла) , а Ти взяв на Себе мої гріхи. Дай мені ласку, аби я боявся гріха, бридився ним, ненавидів його, як найбільше зло.

Таємниця 2. Бичування Ісуса

Розважання: Після арешту в Оливному городі Ісуса повели на суд до первосвящеників Анни та Каяфи, а на другий день до Понтія Пилата. Римський правитель спочатку наказав бичувати Ісуса біля ганебного стовпа. З Спасителя кати здирають верхній одяг, прив’язують Його руки до стовпа і починають немилосердно катувати Його. Усе тіло покривається ранами, стікає кров’ю, а Ісус, правдивий Бог і Чоловік, терпеливо і мовчки зносить ці жахливі тортури за наші гріхи.

О Ісусе, якщо піддаватимуся спокусам, вчини, щоб перед очима моєї душі представало Найсвятіше Тіло Твоє, кров’ю облите, аби з любові до Тебе зберегти душу і тіло в чистоті духовній.

Таємниця 3. Коронування терновим вінцем

Розважання: Господа нашого Ісуса Христа вивели з палацу Пилата, накинули на зранені плечі Його багряницю, в руки встромили тростину, а на голову одягли терновий вінець. Спливає Кров з Найсвятішої Голови, заливає очі, лице, уста. Навколо одні вороги, дикі у своїй люті та страшні у своїй ненависті. Вони глузують і знущаються над своїм живим Богом. Серця їхні вже давно закам’яніли та омертвіли, вони не здатні на співчуття та любов до ближнього. Тільки Серце Ісуса бачить. Як низько впали ці люди, яка страшна доля очікує їх у вічності, якщо не покаються . Спаситель закриває очі, щоб не дивитися на озвірілий натовп. Мовчки у Своєму Серці Він прощає їм і молиться за них до Отця Небесного, незважаючи на їх удари, плювки, насмішки …

О Ісусе, правдивий Царю мій! Жалую за всі мої погані думки та нечисті прагнення. Допомагай мені ласкою Своєю, щоб моє серце завжди було покірним та милосердним. А понад усе - скромним і чистим.

Таємниця 4. Несення Хреста

Розважання: Ісуса в терновому вінку виводять з палацу Пилата, накладають на Нього важкий дерев’яний Хрест і ведуть через місто на Голготу, ганебне місце страти. По дорозі з Нього глузують, б’ють, штовхають, а Він ні на що не відповідає, тільки з тихою молитвою у Серці благає Отця Небесного про милосердя для Своїх катів. Під час Хресної Дороги Спаситель зустрічає Свою Матір. Без слів Вона зрозуміли одне одного. Їх об’єднує любов, терпіння і усвідомлення того, що робить Ісус. Христос з любові до нас взяв на Себе Хрест гріхів наших і пішов на страшну смерть, аби тільки відкрити нам єдину дорогу спасіння.

О Ісусе, уділи мені ласки, терпеливо переносити свої "хрести": хвороби, труднощі, втрату ближніх – і вже тут на землі відпокутувати за свої гріхи.

Таємниця 5. Розп’яття Ісуса Христа

Розважання: Дорога на Голготу – вузька і тісна. Оскаженілий від сліпої ненависті натовп з нетерпінням у серці очікує на розв’язку драми Ісуса з Назарета. Того Самого Ісуса, який так любив простих і вбогих людей. Зцілював їх, навчав, неодноразово засвідчував Божественність Свої Особи. Тільки Матір Божа з апостолом Іваном та невеличкою групою побожних жінок ідуть за Ним. Там, на Голоті, Ісус поцілує св. Хрест, пригорнеться до Нього і дасть Себе розіп’яти за наші гріхи; і там, на Хресті, простить усім все та попросить прощення для нас у Отця Небесного і помре…

О Ісусе, що вмирав на Хресті! Люблю Тебе за це і благаю: запали моє серце такою любов’ю до Тебе, щоби бажав краще померти, ніж гріхом образити Тебе. 

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Джерело