З прийняттям християнства нашим народом у 988 році, наш народ зрозумів, що на небі є не тільки наш люблячий Батько: Бог у Трьох Особах, а що там разом з Ним є і наша люба ненька - Пречиста Діва Марія, яка найбільше спішить з допомогою до всіх знедолених. Наш народ полюбив Її найбільше, плекає до Неї сердечну побожність, як до своєї Опікунки, Покровительки і Заступниці.

Такими словами звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин сьогодні, 14 жовтня, відвідуючи та вітаючи громаду с. Голинь, Калуського району, з нагоди храмового свята – Покрови Пресвятої Богородиці.

Свого Архієрея діти та молодь парафії, разом із духовенством та численними вірними, радо вітали на церковному подвір’ї. Протопресвітер Голинського деканату о. Анатолій Козак запросив Владику очолити урочисті богослужіння.

Увійшовши до святині, Митрополит Володимир розпочав Архієрейську Божественну Літургію, під час якої звернувся до присутніх, пояснюючи історію та зміст сьогоднішнього свята. Він зокрема зазначив, що у Церкві є багато свят в честь Божої Матері: це Різдво, Успіня, Благовіщення, а також і свята в честь різних чудесних з'явлень Пречистої Діви Марії, в яких наша Східна Церква у своїх богослужбах підкреслює три найкращі привілеї Пресвятої Богородиці, це Її Богоматеринство, Її Вседівицтво та Її Заступництво за нас перед Богом - якраз оцей третій привілей Божої Матері, - Заступництво - найбільше відображений у сьогоднішнім святі, - Покрову Божої Матері.

«Це свято, цей привілей особливо припав до серця нашому народові, і секрет цієї пошани до Богоматері, як Покровительки, є у тому, що ідеться не тільки про земне і людське, але про могуче небесне заступництво. А такого заступництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ», - зазначив проповідник.

Як ілюстрацію такого заступництва, Владика розповів приклад, коли мала дитина грається у дворі з іншими дітьми, і хтось її скривдив. Що робить це дитя? Заплаче і біжить до матері. А мама приголубить, поцілує, обітре сльози, потішить, і дитина забуде за кривду - весела і щаслива біжить знову до дітей.

«Так і наш народ, споконвіків мав і має багато ворогів, які кривдили його. Рятуючись, наш народ шукав собі помочі й опіки, проти якої не може встоятися жодна людська сила, і тією поміччю є якраз Покров Пречистої Діви Марії», - наголосив Владика.

Він також додав, що люди завжди з великим довір'ям прибігають до Божої Матері і просять помочі чи в ділах особистих, чи родинних, та в часах всенародного лиха, пам'ятаючи історію встановлення цього свята.

Читайте також: Про свято Покров Пресвятої Богородиці [ВІДЕО]

На завершення своєї проповіді, Митрополит Володимир зазначив, що в цей день ми в особливий спосіб вшановуємо також і наших захисників та віддаємо їх в Материнські обійми Пречистої Діви Марії.

«Божа Мати є нашою Матір'ю і Заступницею, яка хоче привести нас до неба, тому спішімо до неї за будь-якої нагоди та просімо всіх необхідних для нас ласк. І будьмо певні, Вона обов’язково нас вислухає так, як чують нас наші рідні матері», - підсумував Владика.

Після спільної молитви Митрополит Володимир привітав громаду с. Голинь з храмовим святом. В свою чергу о. Анатолій Козак подякував Владиці за візит, підтримку та благословення.

З нагоди свята, відбулося освячення води, якою опісля сам Митрополит благословив присутніх вірян. Також молодь парафії підготували спеціальну вервицю із повітряних кульок, яку випустили в небо.

Завершився візит Митрополита Володимира спільною панахидою за всіма героями нашої Батьківщини

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ