01-03 листопада 2019 р. Б. у місті Коломиї проходить круглий стіл з питань викладання предметів духовно-морального спрямування, організований Громадською радою з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Метою заходу є ознайомлення з досвідом та сприяння викладанню предметів духовно-морального спрямування у закладах освіти Івано-Франківської області.

Українську Греко-Католицьку Церкву представляли Кир Василій Івасюк, правлячий архиєрей Коломийської єпархії, п. Оксана Сенчук, секретар Громадської ради, п. Галина Гришко, голова комісії у справах освіти та виховання Івано-Франківської архиєпархії.

Присутні поділилися досвідом співпраці Церкви, освіти та сім’ї, порушили питання наявності духовно-морального виховання у Новій українській школі та шляхи вирішення, обговорили механізми впровадження предметів духовно-морального спрямування у закладах освіти тощо. Усі були приємно вражені наведеними статистичними даними: Івано-Франківська область є найкращою щодо кількості закладів, в яких викладається предмет «Основи християнської етики» та кількістю охоплених учнів, а також чисельно зросла кількість дошкільних закладів освіти, в яких упроваджуються складові християнського виховання. Своїм досвідом ділилися п. Світлана Сміх, методист ІППО, п. Світлана Оглоб’як, директор Раковецького НВК, п. Зоряна Подобінська, учитель ліцею № 23 ім. Романа Гурика, п. Світалана Попадюк, учитель Яблуницької ЗШ Яремчанської міської ради,  п. Християна Бойчук, Оксана Воробець, вихователі ДНЗ та інші. Здобутків є чимало, однак ще є багато напрямів, які потрібно розвивати. Зокрема вкраплення предметів духовно-морального виховання в НУШ, підготовка для цього методичних матеріалів, інтеграція елементів духовно-морального виховання в процес викладання загальноосвітніх дисциплін, залучення батьківської громадськості для вирішення цих питань тощо.

 В Академії Івана Золотоустого провели вечір-реквієм пам’яті Владики Софрона Мудрого

Перший день круглого столу проходив у Коломийському ліцеї №1 ім. Василя Стефаника.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Повідомила п. Галина Гришко