Мусимо визнати, що наше суспільство ще вповні не очистилося від пострадянського світоглядного порядку та мислення. Однак, ми йдемо вперед до перемоги добра над злом…

Про це пише Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітальному листі з нагоди XXVІ Конгресу українців Канади, який відбувся 1-3 листопада в місті Оттава.

Предстоятель висловив вдячність учасникам Конгресу, що завдяки їхній людяності та професійному виконанню службових обов’язків сотні тисяч наших емігрантів з України віднайшли на теренах Канади свою другу батьківщину.

Глава Церкви відзначив, що українська діаспора, яка чисельно присутня в таких країнах, як США, Канада, Польща, Італія тощо, є дуже активною. Вона завзято впроваджує свої ініціативи в суспільне життя країни, яка її прийняла, а у випадку Канади - навіть і в політичній сфері. Позитивним є плекання зв’язку з Україною, яка на сьогодні складає свій іспит як вільна, незалежна і демократична держава.

«На жаль, – констатує Глава Церкви, – інформація, яка доходить до вас із батьківських земель, не є втішною. На Сході України вже п’ятий рік проти нашого народу ведеться війна, яка своїми кровавими жорнами перемелює життя і долі наших численних синів і доньок, котрі без вагань віддають найцінніше, своє життя, за торжество справедливості».

 30 років тому УГКЦ вийшла з підпілля

Водночас, пише він, мусимо визнати, що наше суспільство ще вповні не очистилося від пострадянського світоглядного порядку та мислення. Однак, незважаючи на всі ці виклики, ми з Божою допомогою йдемо вперед до перемоги добра над злом.

«У ці нелегкі часи народжується нова Україна, і я хочу закликати вас, по змозі, бути активними учасниками цього процесу. Пам’ятайте, що найбільший дар, який можуть передати батьки своїм дітям – це віра в Бога. Горніться до своєї Церкви, яка є вашою матір’ю та життєдайним джерелом. У ній ви знайдете полегшу для життєвих турбот і зможете за Божою благодаттю гідно прожити свій вік», – написав Блаженіший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ